სკოლის დირექტორთა საბჭო შეიქმნება
საქართველოს განათლების სისტემაში რეფორმების აქტიური  ფაზა იწყება. შესაბამისად, მნიშვნელოვანია სისტემის შემადგენელი სხვადასხვა რგოლის წარმომადგენელთა მოსაზრებები ახალ ხედვებთან, დასახული მიზნების მიღწევის გზებსა და თანამშრომლობის ფორმატთან დაკავშირებით. ამ მიზნით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების  მინისტრი საჯარო და კერძო სკოლების დირექტორების მორიგ ჯგუფს შეხვდა.
შეხვედრაზე განიხილეს დირექტორთა სათათბიროს შექმნის  საკითხი. ალექსანდრე ჯეჯელავამ დირექტორებს ასევე გააცნო ზოგადი განათლების რეფორმირებისა და განვითარების მისეული ხედვები. მინისტრმა სკოლის დირექტორების მოსაზრებებიც მოისმინა და პრაქტიკოსი დირექტორების მიერ გაჟღერებული გარკვეული პრობლემებიც, რომელსაც სამინისტრომ აუცილებლად ყურადღება უნდა მიაქციოს რეფორმების დაწყებამდე.
შეხვედრაზე შეთანხმდნენ, რომ შეიქმნას ჯგუფი, რომელიც დირექტორთა საბჭოს საქმიანობის ფორმატთან დაკავშირებით მოამზადებს რამდენიმე ალტერნატიულ ვერსიას. პროექტს საქართველოს ყველა სკოლის  დირექტორი განიხილავს და შემდეგ შეჯერდებიან თუ როგორი უნდა იყოს დირექტორთა მუდმივმოქმედი  საბჭო, რომელიც როტაციის წესით იმუშავებს  და სისტემატურად შეხვდება მინისტრს და ზედა დონის მენეჯმენტს, რათა უფრო აქტიური გახდეს თანამშრომლობა და ინფორმაციის გაცვლა სკოლებსა და სამინისტროს შორის.

School board of directors will be established
The active phase of reforms in the education system begins. Therefore, it is important to receive point of views from the representatives of a varierty of system-levels regarding the goal sets and ways for the future cooperation. In this regard, the Ministry of Education and Science of Georgia, met a group of directors from the public and private schools.
Moreover, the meeting discussed the issue of forming a board of directors. Minister Jejelava, presented his vision of educational reform and its development to the directors and listen to their opinions. It needs to be mentioned, that directors mentioned some problems which needs to be paid attention to, and the Ministry will do everything necessary to address the issue.
The meeting agreed to set up a group, which will work on the board of directors format, and will prepare an alternative version. The project will be examined by every school director in Georgia, and afterwards jointly decide how will the board of directors function, which will most likely have the rotational manner. This will aid to have a free flow/exchange of information between the schools and the Ministry itself as well.