შეხვედრა ივანე ბერიტაშვილის ექსპერიმენტული ბიო მედიცინის ცენტრში
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ ივანე ბერიტაშვილის ექსპერიმენული ბიომედიცინის ცენტრის მეცნიერ-თანამშროლებთან გაცნობითი სახის შეხვედრა გამართა.
ცენტრის დირექტორმა დავით ნადარეიშვილმა მინისტრს ცენტრის საქმიანობის შესახებ პრეზენტაცია წარუდგინა.
ცენტრი აქტიურად მუშაობს და ამ ეტაპზე, მის ბაზაზე ათამდე საერთაშორისო საგრანტო პროექტი ხორციელდება. ასევე, პარალელურად იმართება საერთაშორისო კონფერენციები და ბიომედიცინის ცენტრის თანამშრომელთა სტატიები იმპაქტ ფაქტორიან საერთაშორისო ჟურნალებში ქვეყნდება.
თავის მხრივ ალექსანდრე ჯეჯელავამ შეხვედრაზე დამსწრე საზოგადოებას მეცნიერების მიმართულებით განხორციელებული და დაგეგმილი სიახლეები გააცნო.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში მიმდინარეობდა. მეცნიერებს მიეცათ საშუალება, დაესვათ მათთვის საინტერესო ყველა შეკითხვა და მინისტრისგან ამომწურავი პასუხები მიეღოთ.

The Minister of Education and Science – Aleksandre  Jejelava held an introductory meeting at Ivane Beritashvili Experimental Bio Medical Center. The director of the Center – David Nadareisvili, presented the Minister with their activities.
At this stage, the Center works hard, on the basis of implementing ten international grant projects. Also, international conferences are held and the articles/researches written by the Center employees are published in international journals.
On his part, Minister Jejelava introduced the planned innovations and his future visions in regards to science development.
Furthemore, the meeting was conduetd in a question-answer format. The scientists were given the opportunity to ask relevant questions, whilst receiving a detailed answers from the Minister.