ყაზახური მხარე საქართველოთი დაინტერესდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ გიორგი შარვაშიძემ შეხვედრა გამართა ყაზახეთის რესპუბლიკის მართვის, ეკონომიკისა და სტრატეგიული კვლევების ინსტიტუტის დაზღვევისა და რისკების მართვის სფეროს მიმართულებით მომუშავე წარმომადგენლებთან.
შეხვედრაზე ყაზახურმა მხარემ გამოხატა დაინტერესება საქართველოში დაზღვევისა და რისკების მართვის ინსტიტუტის დაფუძნების თაობაზე, რასთან დაკავშირებითაც გიორგი შარვაშიძემ ყაზახურ მხარეს მიაწოდა ინფორმაცია საქართველოს მოქმედ იმ კანონმდებლობასა და ავტორიზაცია/აკრედიტაციის პროცედურებზე, რომლებიც არეგულირებენ საქართველოს ტერიტორიაზე საგანმანათლებლო დაწესებულების დაფუძნებასთან დაკავშირებულ საკითხებს.
ძალიან მომწონს საქართველოში არსებული გარემო, და მინდა პრემიერ-მინისტრს მადლობა გადავუხადო, რომ შექმნა საინვესტიციო სუფთა და მიმზიდველი გარემო. გვაქვს მოკლე და გრძელვადიანი თანამშრომლობის სტრატეგია. მოკლევადიანი თანამშრომლობა რისკ მენეჯმენტის ინსტიტუტის შექმნას ითვალისწინებს. აქ იმუშავებენ საერთაშორისო დონის პროფესორები სხვადასხვა ქვეყნებიდან. გრძელვადიან თანამშრომლობაში კი მოვიაზრებთ რისკ მენეჯმენტის, დაზღვევის და გადაზღვევის ხელშეწყობას, რაც უფრო მეტ ინვესტორს შემოიყვანს საქართველოში -განაცხადა ყაზახეთის რესპუბლიკის მართვის, ეკონომიკისა და სტრატეგიული კვლევების ინსტიტუტის დირექტორმა ჰომი მოტამედი.

Kazakhstan interested in Georgia
Deputy Minister of Education and Science of Georgia – Giorgi Sharvashidze held a meeting with the representatives of Economics, Strategic Institute of Insurance and Risk Management of Kazakhstan.
The Kazakh side expressed their interest in founding the Georgian Insurance and Risk Management Institute, to which George Sharvashidze provided all the necessary information to the Kazakh delegation regarding the authorization and accreditation procedures under the Georgian constitution.
“I am very fond of the current Georgian situation and the environment, and I would like to thank the Prime Minister, who created a clean and attractive environment for the investment. We have a short and long-term cooperation strategy. The short-term cooperation involves the foundation of Risk Management Institute, which will employ the professors of international standards from all over the world. Whereas, the long-term cooperation involves Risk Management, Insurance and Logistics Institutes, which will attract huge investors in Georgia” – said the director of Economics, Strategic Institute of Insurance and Risk Management of Kazakhstan – Homi Motamed.