ქართველი სტუდენტები ჩინეთის წამყვან უნივერსიტეტებში ისწავლიან
2016-2017 სასწავლო წელს, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს წარდგენითა და ჩინეთის მხარის გადაწყვეტილებით, ჩინეთის სხვადასხვა უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში 20 ქართველი სტუდენტი ისწავლის. შესაბამისი სტიპენდიები ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის განათლების სამინისტროსა და საქართველოს განათლების სამინისტროს შორის ხელმოწერილი თანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში გამოიყო.
ჩინეთის მთავრობამ 20 სრული სტიპენდია ქართველი სტუდენტებისთვის სხვადასხვა მიმართულებების საბაკალავრო, სამაგისტრო, სადოქტორო და სამეცნიერო (მკვლევარი, უფროსი მკვლევარი-General Scholar, Senior Scholar) პროგრამებზე სწავლისათვის გამოყო. კონკურსის წესით შერჩეულ სტუდენტებს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე გიორგი შარვაშიძე შეხვდა, პროგრამასთან დაკავშირებით მათ დამატებითი ინფორმაცია მიაწოდა და რეკომანდაციები მისცა.

Georgian students will study at the top universities in China
In the academic year of 2016-2017, owing to the decision of Chinese government and the Ministry of Education and Science of Georgia, 20 Georgian students will study amongst China’s top higher educational institutions. The corresponding scholarships were allocated by the Chinese Ministry of Education, due to the signed memorandum between the two countries.
The Chinese government has allocated full scholarships for 20 students for the various areas such as Bachelor’s Masters and PhD degrees. The deputy Minister – Giorgi Sharvashidze, met with the students who were selected and provided them with an additional information and recommendations.