უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების საყურადღებოდ!
სსიპ - განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორის 2016 წლის 8 სექტემბრის №888 ბრძანებით დამტკიცდა მასწავლებლის მომზადების საგანმანათლებლო პოგრამაზე 2016 წელს აპლიკანტთა ჩარიცხვის მიზნით უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების მიერ სსიპ - განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნულ ცენტრში წარმოსადგენი სპეციალური ანკეტა-კითხვარის ფორმა და ასევე განისაზღვრა მისი წარმოდგენის ვადები.
უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულება, რომელიც ახორციელებს მასწავლებლის მომზადების საგანმანათლებლო პროგრამას, 2016 წელს აპლიკანტთა ჩარიცხვის მიზნით,  ვალდებულია სსიპ - განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნულ ცენტრში ანკეტა-კითხვარი წარმოადგინონ 2016 წლის 9 სექტემბრიდან 16 სექტემბრის ჩათვლით.

According to the order â„–888 of the director of LEPL National Center for Educational Quality Enhancement, a special card-form and questionnaire was formed, in conjunction with determining the submission deadlines for the applicants willing to participate in the Teacher s Training program 2016. It is important to note, that the documents must be submitted directly to the National Center for Educational Quality Enhancement.
The higher educational institution, which carries out the program, should present the card-form and the questionnaire for the applicants, for the Teacher s Training program 2016 enrollment, at the National Center for Educational Quality Enhancement from September 9 to September 16.