ხიდისთავის რეაბილიტირებული საჯარო სკოლა გაიხსნა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ, აშშ-ის ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილემ ნენსი ლიმ და ათასწლეულის გამოწვევის ფონდის აღმასრულებელმა დირექტორმა მაგდა მაღრაძემ გორის რაიონის სოფელ ხიდისთავში ახლად რეაბილიტირებული საჯარო სკოლა გახსნეს.
სოფელ ხიდისთავის საჯარო სკოლის რეაბილიტაციაც ათასწლეულის გამოწვევის ფონდის, საჯარო სკოლების ინფრასტრუქტურის განვითარების პროექტის ფარგლებში განხორციელდა და იგი ერთ-ერთია იმ 12 საჯარო სკოლას შორის, რომელთა რეაბილიტაციაც 2016 წელს პირველი სარეაბილიტაციო სეზონის შედეგად დასრულდა ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის მეორე კომპაქტის ფარგლებში.

The Minister  of Education and Science – Aleksandre Jejelava, with the deputy Executive Director of Millennoum Challenge Corporation – Nancy Lee, and the Executive Director of Millennium Challenge Account Georgia – Magda Magradze, opened newly renovated public school in Khidistavi - Gori municipality.
The school was renovated under the Millennium Challenge Account’s project, which involves renovating public school infrastracture across Georgia. So far in 2016, 12 schools have already been renovated. The project is being carried out within the scope of Millennium Challenge Corporation Second Compact.