ლამბალოში ახალი სკოლა აშენდა
საგარეჯოს რაიონის სოფელ ლამბალოში, საქართველოს მასშტაბით, ერთ-ერთი ყველაზე დიდკონტიგენტიანი საჯარო სკოლის მშენებლობა დასრულდა. შედეგად,  1000-ზე მეტი მოსწავლე სწავლას ახალ, თანამედროვე სტანდარტების შესაბამის სკოლაში გააგრძელებს, სადაც მათთვის ყველა სათანადო პირობაა შექმნილი. ახალი სკოლა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილეებმა ქეთევან ნატრიაშვილმა და ლია გიგაურმა გახსნეს.
ლამბალოს  სკოლის შენობა ყველა სტანდარტს აკმაყოფილებს. გათვალისწინებულია, ყველა დეტალი, მათ შორის, ადგილმდებარეობის სპეციფიკა. სკოლას აქვს თანამედროვე გათბობის სისტემა, სპორტული და სააქტო დარბაზები დამხმარე სათავსოებით. ამასთან, ბიბლიოთეკა, ექიმის კაბინეტი, საინფორმაციო ტექნოლოგიებისა და საბუნებისმეტყველო კლას-კაბინეტები, სასადილო, 300 კვ.მ-ის ღია სპორტული მოედანი. შენობა ადაპტირებულია სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოსწავლეებისთვისაც და ერთ-ერთი პირველი სკოლაა, სადაც ლიტფი ფუნქციონირებს. ამ ეტაპზე, სკოლის მთელი ტერიტორიის კეთილმოწყობა და გამწვანება მიმდინარეობს.
წლების განმავლობაში, ლამბალოს სკოლა ნაქირავებ შენობებში იყო განთავსებული, რის გამოც მოსწავლეებს ოჯახებში მოწყობილ არასტანდარტულ, სასწავლო პროცესისათვის სრულიად შეუფერებელ საკლასო ოთახებში უწევდათ სწავლა.

New school built in Lambalo
A construction of one the largest public schools is finished in Lambalo, Sagarejo Municipality. As a result, 1000 students will have access to a new, modern school, where all the necessary conditions are created for them. The new school was opened by the deputy Ministers of Education and Science – Ketevan Natriashvili and Lia Gigauri.
Lambalo school building meets all the international standards. All the details are taken into consideration, even the location specifics. The school has a modern central heating system, sport and assembly halls. Additionally, there are natural sciences laboratories, IT classroms, dining room, a library, doctors office, and a 300 square m. Playground. Moreover, the building is fully adapted to the SEN students and is one of the first schools to operate an elevator. At this moment, the school is undergoing a process of landscaping and planting greenery.
Over the years, the school in Lambalo was located in a rental building, leaving the children in a non-standard, uncomfortable environment.