საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში, რექტორთა საბჭოს მორიგი სხდომა გაიმართა, რომელიც საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ გახსნა. სხდომაში რექტორთა საბჭოს წევრი სახელმწიფო და კერძო უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებათა ხელმძღვანელები იღებდნენ მონაწილეობას.
ელექტრონულ საინფორმაციო პორტალთან დაკავშირებით ვრცელი მოხსენება საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ გააკეთა, მინისტრმა ასევე წარმოადგინა მოსაზრებები დაფინანსების სისტემის განვითარების საჭიროებების ელექტრონული და დისტანციური სწავლების განვითარების პერსპექტივებისა და მეცნიერებისა და ინოვაციების 2017 წლის ფესტივალის ფორმატთან დაკავშირებით.
უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების ავტორიზაციის ახალი სტანდარტები განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა თამარ სანიკიძემ წარმოადგინა, უმაღლესი განათლებისა და მეცნიერების მიმართულებით განხორციელებულ და დაგეგმილ კვლევებსა და მასწავლებლის მომზადების საგანმანათლებლო პროგრამებზე ისაუბრა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს უმაღლესი განათლებისა და მეცნიერების განვითარების დეპარტამენტის უფროსის მოადგილემ ვალერიან გობრონიძემ.
რექტორთა საბჭო წლის განმავლობაში რამდენჯერმე იკრიბება და ერთობლივად განიხილავს უმაღლესი განათლების განვითარების მიმართულებით არსებულ ყველა მნიშვნელოვან საკითხს, ხდება მოსაზრებების შეჯერება და მიიღება ერთობლივი გადაწყვეტილებები.

Rectors Council Meeting
A Rectors Council session was held at the Georgian Technical University, which was opened by the Minister of Education and Science – Aleksandre Jejelava. Additionally, the leaders of the private and public higher education institutions participated in the meeting.
An extensive report regarding the electronic information portal was given by the Minister – Aleksandre Jejelava, in conjunction with presenting his views regarding the development of the funding system to ameliorate and enhance electronic and distance learning, as well as developing the format of Innovation Science Festival in 2017.
The new standards for the Higher Education authorization was presented by the director of the National Center for Education Quality Enhancement – Tamar Sanikidze. Furthermore, the head for the Education and Science Development Department – Valerian Gobronidze, spoke about the the new teachers’ training programs and the plans to develop the educational programs.
Rectors Council meets several times a year and discusses the development of higher education and all the important issues, thus reconciling the views and taking joint decisions.