გერმანული საერთაშორისო სკოლა ახალ შენობაში გადავა
2010 წელს დაარსებული თბილისის გერმანული საერთაშორისო სკოლა მალე ახალმოსახლეობას იზეიმებს. ახალი სკოლისა და საბავშვო ბაღის შენობის კარკასი უკვე აშენებულია. შესრულებული სამუშაოები საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ და გერმანიის ელჩმა საქართველოში დოქტ. ფაიჩმა დაათვალიერეს და გერმანული ტრადიციის თანახმად, გაწეული სამუშაოებისათვის მადლობა გადაუხადეს არქიტექტორსა და მშენებლებს.
აღნიშნული სკოლა, სადაც გერმანელი და ქართველი ბავშვები ერთად სწავლობენ, არის მსოფლიო ქსელის ნაწილი, რომელიც 140 გერმანულ სკოლას მოიცავს გერმანიის ფარგლებს გარეთ. საქართველოში იგი მოსწავლეებს სთავაზობს სწავლას გერმანული სასწავლო გეგმის მიხედვით გერმანულ ენაზე და აძლევს მათ გერმანულ ატესტატს.

German International School will move to a new building
German International School, established in 2010, will soon celebrate its new location. The skeleton for the new school and the kindergarten building is already built. The location was inspected by the Minister of Education and Science of Georgia – Aleksandre Jejelava and the Ambassador of Germany to Georgia – Dr. Faich. The honorary guests as according to the German tradition, expressed their gratitude to the main architect and the contractors.
The mentioned school, where the German and Georgian children study together, is a part of a global brand, which consists of 140 German schools across the globe. In Georgia, the school provides the learning process in German, and provides the student with a German diploma.