ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი „ეტალონთან“
ცოდნის დონის ამაღლებისა და მოსწავლეთა მოტივაციის გაზრდის მიზნით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და მედიაპროექტ „ეტალონს“ შორის ურთიერთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა, რომელსაც ხელი მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ და „ეტალონის“ ავტორმა გოჩა ტყეშელაშვილმა მოაწერეს.
მემორანდუმის ფარგლებში, მოხდება მხარეებს შორის აქტიური თანამშრომლობა, რათა ცოდნის შეძენისა და ლოგიკური აზროვნების განვითარების მიმართულებით, ინტელექტუალური შეჯიბრის - „ეტალონის“ საშუალებით მოხდეს მოსწავლეთა დაინტერესება და მოტივაციის ამაღლება.
საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით და საკუთარი კომპეტენციის ფარგლებში, სამინისტრო, პროექტის წარმომადგენლებს, თავის მხრივ,  ხელს შეუწყობს რესურსცენტრების ინფორმირებაში, რომ საჯარო სკოლებისთვის მემორანდუმის ფარგლებში დაგეგმილი აქტივობების შესახებ ინფორმაციის დროული  მიწოდება და გავრცელება მოხდეს.

Memorandum of cooperation with “Etaloni”
In order to increase the level of knoweldge and raise the students’ motivation, the Ministry of Education and Science has signed a memorandum of cooperation with the popular media project “Etaloni”. The document was signed today by the Minister of Education and Science – Aleksandre Jejelava, and the project author – Gocha Tkeshelashvili.
Within the scope of the memorandum, the two sides will engage in an active cooperation, in order to develop the critical thinking and raise the level of education amongst the youth, which will be projected through the intellectual competition “Etaloni”.
Under the Georgian legislation and within its own competence, the Ministry of Education and Science, will inform the resource centers and help the process of conveying necessary information to the public schools of Georgia on timely manner.