ალექსანდრე ჯეჯელავა გაეროს ბავშვთა ფონდის წარმომადგენელს შეხვდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ გაეროს ბავშვთა ფონდის (UNICEF) ახალ წარმომადგენელთან საქართველოში ლაილა ომარ გადთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა.
ლაიალა გადმა მინისტრს მადლობა გადაუხადა იუნისეფთან ნაყოფიერი თანამშრომლობისთვის და იმ მნიშვნელოვანი ძალისხმევისთვის, რაც სამინისტრომ ქვეყანაში ბავშვთა უფლებების დაცვისთვის გაწია.
შეხვედრაზე მხარეებმა იმსჯელეს ურთიერთთანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრმავებაზე - განსაკუთრებით სკოლამდელი განათლების მიმართულებით. განსაკუთრებული ყურადღება კი, ინკლუზიური განათლების მიმართულებით მნიშვნელოვანი პროექტების განხორციელებაზე გამახვილდა.

Aleksandre Jejelava held a meeting with the representatives of UNICEF
The Minister of Education and Science of Georgia – Aleksandre Jejelava, held an introductory meeting with the representative of UNICEF in Georgia – Layla Omar Gad.
Ms. Layla Gad, expressed her gratitude and thanked the Minister for having a fruitful cooperation with UNICEF, regarding the important issues, that Georgia tackled for protecting the rights of children in the country.
The sides discussed the further enhancement of cooperation between each other – especially towards the development of pre-school education. Also, a special attention was given to the crucial projects for the development of inclusive education.