სოფელ ჩუნჩხის საჯარო სკოლაში სწავლა არ შეწყვეტილა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჩუნჩხის საჯარო სკოლა მოინახულა. 1 ნოემბერს მომხდარი ხანძრის შედეგად, დაიწვა ამ სკოლის დამხმარე ხის შენობა, სადაც განთავსებული იყო სკოლის სამი საკლასო ოთახი, სკოლის ბიბლიოთეკა და საბუნებისმეტყველო ლაბორატორია. ხანძრის შედეგად განადგურდა წიგნები და ლაბორატორიაში არსებული ინვენტარი.
ადგილობრივი თვითმმართველობისა და საგანმანათლებლო რესურსცენტრის ოპერატიული და ეფექტური მუშაობის შედეგად, სასწავლო პროცესი არცერთი დღით არ შეწყვეტილა. გაკვეთილების ჩასატარებლად გამოიყო სკოლის ახლოს მდებარე კეთილმოწყობილი, გარემონტებული შენობა. შენობაში შეტანილია ყველა საჭირო ინვენტარი (მერხები, დაფები და ა.შ.). სასწავლო პროცესი მიმდინარეობს შეუფერხებლად, როგორც სკოლის ძირითად შენობაში, ასევე გამგეობის მიერ გამოყოფილ ალტერნატიულ ფართში. სასწავლო პროცესის ეფექტიანად წარმართვისთვის ყველა პირობა შექმნილია. სოფელ ჩუნჩხის საჯარო სკოლაში 80 მოსწავლე სწავლობს. მომხდარი ხანძრის გამო, დროებით, ახალ შენობაში სწავლას დაწყებითი კლასების მხოლოდ 9 მოსწავლე აგრძელებს.

The education is not halted at village chunchkhi public school
The deputy Minister of Education and Science – Lia Gigauri visited the newly renovated public school in village Chunchkhi, Akhalkalaki Municipality. According to fire, which happened on November 1, 2016, the auxiliary wooden building was fully burnt, which contained three classrooms, school library and a laboratory of natural sciences. Due to the fire, all the existing books and lab material was destroyed.
Due to an operative and effective efforts, made by the regional management and educational resource centers, the teaching process has not been halted even for a day. A separate fully renovated building was allocated for the school, which is situated rather close. All the necessary school material, including: desks, tables, boards and many more) are already provided. The teaching process is uninterrupted. A healthy, convenient and comfortable learning environment is created for the student. In addition, there are 80 students studying at the public school of Chunchkhi, and due to the recent accident, only nine students are able to resume the studies in the new primary classes.