პროფესიული სწავლების ცენტრის 64 კურსდამთავრებული დასაქმდა
განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ხელშეწყობით, ქუთაისის №1 პროფესიული სწავლების ცენტრის 64  კურსდამთავრებული მარტის ბოლოს შ.პ.ს. ”საქართველოს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანიაში”  დასაქმდება. სასწავლებელი, სადაც კუსდამთავრებულები სწავლობდნენ  განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ გიორგი ჩახნაშვილმა, ქუთაისის მერმა გიორგი თევდორაძემ და გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანიის დირექტორმა ირაკლი კვაშილავამ  მოინახულეს. მათ ქუთაისის №1 პროფესიული სწავლების ცენტრის  ყოფილ სტუდენტებს  სერტიფიკატები გადასცეს და მუშაობის დაწყება მიულოცეს.
მინისტრის მოადგილის გიორგი ჩახნაშვილის განცხადებით, პროფესიული სწავლების ცენტრების განვითარება სამინისტროსთვის ერთ-ერთ პრიორიტეტს წარმოადგენს, რადგან ახალგაზრდებისთვის სხვადასხვა პროფესიების დაუფლება, მათ დასაქმებას შეუწყობს ხელს.
ქუთაისის №1 პროფესიული სწავლების ცენტრი, რომელიც 2007 წლიდან ფუნქციონირებს,  მომსახურების, მრეწველობის, ტურიზმისა და სოფლის მეურნეობის დარგებისათვის (სულ 16 პროფესიაში) სახელობო განათლების პროგრამებს ახორციელებს. ცენტრის პროგრამები განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ არის დამტკიცებული და ეს პროგრამები წარმატებით ხორციელდება.
პროფესიული სწავლების ცენტრთან თანამშრომლობენ არა მხოლოდ საერთაშორისო ორგანიზეციები, არამედ ბიზნესის წარმომადგენლებიც. მათი დაკვეთით, ცენტრი მოკლევადიან გადამზადების პროგრამებსაც ახორციელებს.
2009 წლის მარტიდან ელექტროშემკეთებლის, ზეინკალ—ელექტრიკოსისა და მქლორავ—ოპერატორის სპეციალობებზე ცენტრმა 90, ხოლო 2010 წლის იანვრიდან დღემდე ელექტროშემკეთებლის სპეციალობით 26 ახალგაზრდა მოამზადა.

64 Graduates of the Vocational Education & Training Center Have Been Employed
By the support of the Ministry of Education and Science, 64 graduates of Kutaisi №1 vocational education and training center will be employed at LTD Joint Water Supply Company of Georgia, at the end of March. The Deputy Minister of Education and Science, Giorgi Chakhnashvili, the Mayor of Kutaisi, Giorgi Tevdoradze and the Director of Joint Water Supply Company of Georgia visited this center. They awarded the graduates with certificates and congratulated with the beginning of the work.
By the announcement of Giorgi Chakhnashvili, developing the vocational education and training centers is one of the priorities of the ministry. This will increase the number of employed students.
Kutaisi №1 vocational education and trainings center was established in 2007. It implements the programs in service, industry, tourism and agriculture (totally, 16 professions). These programs have been approved by the Ministry of Education and Science and are implemented successfully.
The representatives of the business sector as well as the international organizations cooperate with the center. According to their order, the center also implements the short-term programs.
90 students were trained in electronic repair, electronic craftsman and chlorine-operator programs from March, 2009 up to present. From January 2010 up to present, the center trained 26 youngsters in electronic repair.