არაფორმალური განათლების აღიარება
არაფორმალური განათლების აღიარების საკითხებთან დაკავშირებით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში  სამუშაო შეხვედრა გაიმართა, რომელიც  მინისტრის პირველმა მოადგილემ ქეთევან ნატრიაშვილმა გახსნა. შეხვედრას  აღიარების კომისიის წევრები, კონსულტანტები და  იმ პროფესიული სასწავლებლების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ, სადაც პროგრამის პილოტირება მიმდინარეობს.
შეხვედრაზე წარმოდგენილი იქნა მაძიებლების დოკუმენტები და შედგენილი პორტფოლიოები, განიხილეს კონკრეტული შემთხვევები. შეხვედრის მონაწილეებმა მიიღეს კონსულტაციები არაფორმალური განათლების აღიარების მსურველი პირების შეფასების განსახორციელებელ პროცესთან და პორტფოლიოსთან დაკავშირებით.
არაფორმალური განათლების აღიარების პილოტირება შერჩეულ საგანმანათლებლო დაწესებულებებში წელს განხორციელდება და მოიცავს ორ სფეროს - სოფლის მეურნეობას (გაეროს განვითარების პროგრამის მხარდაჭერით) და ინფორმაციულ ტექნოლოგიებს (ათასწლეულის ფონდის მხარდაჭერით).
არაფორმალური განათლების აღიარება დაინტერესებულ პირებს შესაძლებლობას აძლევს მოახდინონ ფორმალური განათლებისგან დამოუკიდებლად, არაფორმალურ გარემოში მიღებული ცოდნის აღიარება და მიიღონ სრული პროფესიული კვალიფიკაცია ან, დააგროვონ კრედიტები კვალიფიკაციის სამომავლოდ მისაღებად.

A recognition of non-formal education
A working meeting was held at the Ministry of Education and Science of Georgia, regarding the issues of the non-formal education recognition. The meeting was opened by the first Deputy Minister of Education and Science – Ketevan Natriashvili. Moreover, the commission members, various consultants and the representatives of the schools where the program is being piloted attended the working meeting and expressed their opinion.
Compiled portfolios and documents were presented during the meeting, in conjunction with discussing specific cases. The participants of the meeting received the consultations regarding the evaluation process.
The recognition of a non-formal education in the selected educational institutions will be implemented this year, and covers two major areas: the agriculture (supported by the UNDP) and Information technology (supported by the Millennium Challenge Account)
The recognition of non-formal education gives the opportunity to the interested parties to receive a recognition for the received education in a non-formal atmosphere, and accumulate the corresponding qualification credits.