ტექნოლოგიები განათლების სისტემაში
Microsoft - საქართველოს ორგანიზებით, განათლებაში თანამედროვე ტექნოლოგიების გამოყენების თემაზე, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, მისი ქვეუწყებებისა და საგანმანათლებლო სფეროს სხვა წარმომადგენლებისათვის, ორდღიანი კონფერენცია გაიმართა. შეხვედრა გახსნა და თანამედროვე განათლების სისტემაში ტექნოლოგიების მნიშვნელობაზე ისაუბრა განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ.
კონფერენციას განათლების ტექნოლოგიების სფეროში ლიდერი ქვეყნის - ფინეთის  განათლების  ექსპერტები - გლობალური ელექტრონული სწავლების სტრატეგიის გუნდის დირექტორი Microsoft-ის მსოფლიო განათლების ორგანიზაციაში კატი ტიანენი და Microsoft-ის საგანმანათლებლო მოწყობილობების გუნდის ხელმძღვანელი ცენტრალურ და აღმოსავლეთ ევროპაში თეო მილევი უძღვებოდნენ.
ფინელი ექსპერტები მთელ მსოფლიოში განათლების სამინისტროებთან, არასამთავრობო ორგანიზაციებთან, განათლების პოლიტიკის შემქმნელებთან და სკოლებთან თანამშრომლობენ და ამით ეხმარებიან მათ განახორციელონ სწავლება და  მიღებული ცოდნის სრული რეალიზაცია თანამედროვე ტექნოლოგიების  გამოყენებით.

Technology in the Educational system
Organized by Microsoft – Georgia, a two-day conference was held regarding the utilization of modern technology in the educational system for all the representatives of the Ministry of Education and Science of Georgia, its agencies and other officials in the field of the education and science. The Minister of Education and Science – Aleksandre Jejelava opened the conference and talked about the importance of technology in the modern educational system.
The representatives of the Finnish Education – the leader country who employs technology in education, as well as the director of Microsoft Global Electronic Education Strategy –Katy Taine and the head of Microsoft Central and Eastern Europe Educational appliances – Theo Milev attended the conference.
The finnish experts are actively cooperation with the Ministries of Education and Science, Non-government organizations, and numerous schools and other educational institutions, to fully employ the use of technology in the educational process, in conjunction with sharing their experience to fully exploit the use of modern technology.