ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტი (CEU), რომელიც მდებარეობს ქალაქ ბუდაპეშტში, უნგრეთში, არის გლობალური საგანმანათლებლო დაწესებულება, რომელიც მოიცავს სტუდენტებს მსოფლიოს 60 ქვეყნიდან. უნივერსიტეტი არის აკრედიტირებული ამერიკის შეერთებულ შტატებსა და უნგრეთში.
(CEU) სტუდენტებს სთავაზობს სამი სახის სამაგისტრო პროგრამას საზოგადოებრივ პოლიტიკაში:
მაგისტრის ხარისხი საზოგადოებრივ ადმინისტრირებაში;
2 წლიანი პროგრამა, რომელიც მოიცავს ტრეინინგს და ხაზს უსვამს გამოცდილებაზე დაფუძნებულ განათლებას პოლიტიკის მართვაში და ლიდერობაში. პროგრამა ითვალისწინებს 1 წლიან გამოყენებით პოლიტიკის პროექტს.
Master of Arts in Public Policy (MAPP);
1 წლიანი პროგრამა რომელიც ხაზს უსვამს ანალიზის უნარის და პრაქტიკის ურთიერთშერწყმას. პროექტი სტუდენტს აცნობს მსოფლიო საჯარო პოლიტიკის გამოწვევებს და რეალურ პრობლემებს.
მუნდუს სამაგისტრო პროგრამა საჯარო პოლიტიკაში (Mundus MAPP);
ორ წლიანი საერთო ხარისხი, საერთაშორისო საჯარო პოლიტიკის პროგრამაში. სწავლის მეორე წელს, სტუდენტს ეძლევა საშუალება სწავლა განაგრძოს ბარსელონას საერთაშორისო ურთიერთობების (ესპანეთში) ან იორკის უნივერსიტეტში (დიდი ბრიტანეთი).
ყველა მსურველი, რომელიც წარადგენს განაცხადს 2017 წლის, 1 თებერვლამდე, ავტომატურად ფინანსური დახმარების კანდიდატად განიხილება.

SPP at Central European University (CEU) in Budapest, Hungary is a global institution with students from almost 60 countries. CEU is accredited in the U.S. and Hungary.
SPP offers the following three master’s degrees in public policy:
Master of Public Administration (MPA) TWO YEARS / A program combining academic training with an emphasis on work-based and applied skills of policy management, leadership, and advocacy, which includes a year-long Applied Policy Project.
Master of Arts in Public Policy (MAPP) ONE YEAR / A program that emphasizes the link between policy practice and analysis, including a focus on research skills and exposure to real world policy challenges.
Mundus Master’s Program in Public Policy (Mundus MAPP) TWO YEARS JOINT DEGREE / An international public policy program that includes a second year at the Institut Barcelona d’Estudis Internacionals (Spain) or the University of York (UK).
All applicants who submit applications by February 1, 2017 will automatically be considered for financial aid.