უმაღლესი განათლების ხარისხის განვითარების ხელშეწყობა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო იწყებს „უმაღლესი განათლების ხარისხის განვითარების ხელშეწყობა“ პროგრამის განხორციელებას. პროგრამის მიზანია საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მმართველობის სფეროში მოქმედი სსიპ უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების მართვის სისტემის მოდერნიზაციის ხელშეწყობა.
პროგრამის ფარგლებში შეიძლება დაფინანსდეს შემდეგი აქტივობები: უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების მართვის არსებული სისტემის შეფასება შესაბამისი მაღალი რეპუტაციისა და საერთაშორისო გამოცდილების მქონე ორგანიზაციის მიერ; მართვის არსებული სისტემის SWOT ანალიზი - ძლიერი და სუსტი მხარეების, შესაძლებლობებისა და რისკების იდენტიფიკაცია; მართვის გაუმჯობესების მიზნით შესაბამისი რეკომენდაციებისა და სამოქმედო გეგმის შემუშავება ყველა დაინტერესებული მხარის ჩართულობით და სხვა.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის 2016 წლის 26 დეკემბრის N969 ბრძანება „უმაღლესი განათლების ხარისხის განვითარების ხელშეწყობა“ პროგრამის დამტკიცების შესახებ.

The support for the higher education quality development
Within the project framework, the following activities might be funded: The evaluation of the Higher Education Institution management system by a high-ranking organization with the international experience and reputation. Additionally the project will consider funding the SWOT analysis of the existing management system – to identify the weaknesses and strengths, as well as the opportunities and threats. Lastly, the creation of the action plan and relevant recommendations, whilst involving all the interested parties in the process, and many more.
By the December 26, 2016 Decree N969 of the Minister of Education and Science of Georgia “The support for the higher education quality development” project approval