უნგრეთის მთავრობის სასტიპენდიო პროგრამა
გაგაცნობთ ინფორმაციას უნგრეთის მთავრობისა და გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის (FAO) ერთობლივი სტიპენდიების შესახებ 2017-2018 აკადემიური წლისათვის.
აღნიშნული სტიპენდიები განკუთვნილია უნგრეთში სოფლის მეურნეობის დარგთან დაკავშირებულ აკადემიურ ინგლისურენოვან პროგრამებზე სწავლის მსურველთათვის სამაგისტრო (MSc) ხარისხის მოსაპოვებლად.
დაინტერესებულმა პირებმა შევსებული სააპლიკაციო ფორმა სრულ დოსიესთან ერთად უნდა გადაგზავნონ შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: REU-scholarship@fao.org; განცხადების შეტანის ბოლო ვადაა 2017 წლის 28 თებერვალი.
დეტალური ინფორმაცია სტიპენდიების პროგრამისა და განცხადების შეტანის პროცედურების შესახებ შესაძლებელია იხილოთ დანართში.

Scholarship Program of the Hungarian Government
The Hungarian Government and the United Nations Food and Agriculture Organization (FAO) provide the joint scholarships for the 2017-2018 academic years.
These scholarships are intended to gain the Master’s (MSc) degree for the applicants interested in the English academic programs related to agriculture in Hungary.
Interested applicants should forward the filled in application form along with the full dossier to the following e-mail address: REU-scholarship@fao.org; Deadline for submission of the application is February 28, 2017.
Detailed information about the scholarship program and application procedures can be found in the Appendix.