თბილისის სკოლის მოსწავლეების ფოტოგამოფენა
სამოქალაქო განათლების პროგრამის ფარგლებში, ფოტოგამოფენა „მომავლის თაობა“ გაიმართა. ფოტოებში მოსწავლეებმა წინ წამოწიეს ისეთი თემები, როგორიც არის - ადამიანის უფლებების დაცვა, თანატოლთა შორის ძალადობისა და ჩაგვრის წინააღმდეგ ბრძოლა, თამბაქოს მოხმარების საწინააღმდეგო ქმედებები და სხვა.
სამოქალაქო განათლების პროგრამას „მომავლის თაობა“ ახორციელებს ორგანიზაცია PH International აშშ საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) დაფინანსებითა და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით. პროგრამა „მომავლის თაობა“ 2014 წლის ოქტომბრიდან საქართველოს თერთმეტივე რეგიონის 480 სკოლაში ფუნქციონირებს. თბილისში პროგრამა 60 სკოლას მოიცავს.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ლია გიგაური, ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს დემოკრატიის, მმართველობისა და სოციალური განვითარების ოფისის დირექტორი მონიკა აზიმი.

Photo exhibition of Tbilisi schoolchildren
Organization “PH International” implements the Civil Education Program “Future Generation” through financing of the United States Agency for International Development (USAID) and support of the Ministry of Education and Science of Georgia. The program “Future Generation” has been functioning in 480 schools of all eleven regions of Georgia since October 2014. The program includes 60 schools in Tbilisi.
The event was attended by the Deputy Minister of Education and Science of Georgia Lia Gigauri, Director of the Office for Democracy, Management and Social Development of the United States Agency for International Development Monika Azim.