კორეის განვითარების ინსტიტუტის სამაგისტრო პროგრამები
კორეის განვითარების ინსტიტუტის საჯარო პოლიტიკისა და მართვის სკოლა საქართველოს მოქალაქეებს სთავაზობს სამაგისტრო პროგრამებს, რომელიც სტუდენტებს სთავაზობს სწავლისა და ავიაბილეთების საფასურის სრულ ანაზღაურებას და ყოველთვიურ სტიპენდიებს.
კორეის განვითარების ინსტიტუტის საჯარო პოლიტიკისა და მართვის სკოლის მიერ შემოთავაზებული პროგრამებია:
• საჯარო პოლიტიკის მაგისტრი – Master of Public Policy (MPP)
• განვითარების პოლიტიკის მაგისტრი – Master of Development Policy (MDP)
• საჯარო მართვის მაგისტრი – Master of Public Management (MPM) განაცხადის წარდგენა უნდა განხორციელდეს როგორც ელექტრონული, ისე მატერიალური ფორმით.
განაცხადები მიიღება ადგილსამყოფელ სახელმწიფოში კორეის რესპუბლიკის საელჩოს ან კორეის განვითარების ინსტიტუტის საჯარო პოლიტიკისა და მართვის სკოლის ვებგვერდის მეშვეობით: https://apply.kdischool.ac.kr/
მატერიალური სახით განაცხადი ფოსტის საშუალებით უნდა გაიგზავნოს კორეის განვითარების ინსტიტუტის საჯარო პოლიტიკისა და მართვის სკოლაში შემდეგ მისამართზე:
The Office of Admissions KDI School of Public Policy and Management 263 Namsejong-ro, Sejong, 30149 Republic of Korea
განაცხადების მიღების ვადა იწურება 2017 წლის 20 მარტს, ხოლო განაცხადების განხილვის შედეგები ცნობილი გახდება მიმიდნარე წლის ივნისის ბოლოს.

Masters Programs for Korea Development Institute
The KDI School of Public Policy and Management offers the Masters programs to the Georgian citizens, that implies full compensation of the tuition and air tickets fees and monthly scholarships.
The programs offered by the KDI School of Public Policy and Management are as follows:
• Master of Public Policy (MPP)
• Master of Development Policy (MDP)
• Master of Public Management (MPM)
Both softcopy and hardcopy of the applications should be submitted.
Applications are accepted in local country through the web-site of the Embassy of the Republic of Korea or the KDI Public Policy and Management School: https://apply.kdischool.ac.kr/
The hardcopy of the application form shall be sent by mail to the KDI Public Policy and Management School at the following address:
The Office of Admissions, KDI School of Public Policy and Management, 263, Namsejong-ro, Sejong, 30149 Republic of Korea
The deadline for submission of applications will expire on March 20, 2017, and the results of examination of the applications will be announced by the end of June, this year.