ქართველი მოსწავლეების საერთაშორისო აღიარება
ბაქსვუდის საერთაშორისო სკოლა  - თბილისის მოსწავლეებს ნიუ იორკში, გაეროს შტაბ-ბინაში, აღმოსავლეთ ევროპის საუკეთესო დელეგაციის ჯილდო გადაეცათ. ბაქსვუდის სკოლის მოსწავლეთა დელეგაციამ 1-4 თებერვალს ნიუ-იორკში გამართულ გაეროს მოდელირების კონფერენციაში მიიღეს მონაწილეობა.
კონფერენცია გაეროს ასოციაციების მსოფლიო ფედერაციის მიერ იყო ორგანიზებული და მასში მსოფლიოს 65 ქვეყნის 850-ზე მეტი დელეგატი იღებდა მონაწილეობას. საქართველოს სახელით კონფერენციაში 12 ბაქსვუდელი მოსწავლე მონაწილეობდა. მათ შორის ორმა — რატი ფიფიამ და გიორგი აროშიძემ საუკეთესო დიპლომატის ჯილდოები მიიღეს. ხოლო კიდევ ორმა — ირაკლი სვანიძემ და ლუკა ზედგინიძემ კონფერენციის სამდივნოსაგან განსაკუთრებული საჯარო შექება — „Honorable Mention”.

INTERNATIONAL RECOGNITION OF GEORGIAN STUDENTS
Buckswood International School – Tbilisi students were awarded East Europe best delegation prize in New York, UN Headquarters. Delegation of Buckswood International School students took part in model United Nations conference held in New York on 1-4 February.
The conference was organized by World Federation of United Nations Associations where more than 850 delegates of 65 countries took part. 12 Buckswood students participated in the name of Georgia. Two of them – Rati Pipia and Giorgi Aroshidze were awarded best diplomat prizes. Two more students – Irakli Svanidze and Luka Zedginidze were awarded “Honourable Mention” by conference secretariat.