სსიპ განათლების საერთაშორისო ცენტრმა 2 სასტიპენდიო პროგრამა - „სამაგისტრო პროგრამები საფრანგეთში 2017-2018“ და ,,სასტიპენდიო პროგრამები უნგრეთში (Stipendium Hungaricum) 2017-2018“ გამოაცხადა.
„სამაგისტრო პროგრამები საფრანგეთში 2017-2018“ განხორციელების შედეგად საქართველოს 15-მდე მოქალაქე შეძლებს საფრანგეთში, როგორც ფრანგულენოვან, ასევე ინგლისურენოვან პროგრამებზე პრიორიტეტულად განსაზღვრული მიმართულებით მაგისტრის ხარისხის მოპოვებას და მიღებული ცოდნის საქართველოში რეალიზებას.
სასტიპენდიო პროგრამა ,,სასტიპენდიო პროგრამები უნგრეთში (Stipendium Hungaricum) 2017-2018“ მიზნად ისახავს 50 ქართველი სტუდენტის დაფინანსებას უნგრეთის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში (უნივერსიტეტები და უმაღლესი სკოლები) ბაკალავრიატის, მაგისტრატურის, ინტეგრირებული ხუთწლიანი მაგისტრატურისა და დოქტორანტურის საგანმანათლებლო პროგრამებზე სწავლის გასაგრძელებლად შემდეგ მიმართულებებზე: STEM (მეცნიერება, ტექნოლოგია, ინჟინერია და მათემატიკა), სიცოცხლის შემსწავლელი მეცნიერებები, სამედიცინო, სპორტისა და ხელოვნების დარგები.
განათლების საერთაშორისო ცენტრმა 2014-16 წლებში 270 სასწავლო სასწავლო სტიპენდია გასცა საზღვარგარეთ სწავლის მსურველ საქართველოს მოქალაქეებისთვის სამაგისტრო და სადოქტორო ხარისხის მოსაპოვებლად. მათმა ნაწილმა უკვე დაასრულა საზღვარგარეთ სწავლა, დაბრუნდა ქვეყანაში და მიღებული ცოდნის რეალიზებას საკუთარ ქვეყანაში განაგრძობს.

LEPL International Center for Education has announced two scholarship programs – “Master Degrees in France 2017-2018” and “Scholarship Programs in Hungary (Stipendium Hungaricum) 2017-2018”.
As a result of implementation of “Master Programs in France 2017-2018”, up to 15 Georgian citizens will be able to acquire Master’s degree in French and English programs in France as well as to realize obtained knowledge in Georgia.
“Scholarship Programs in Hungary (Stipendium Hungaricum) 2017-2018” aims at funding of 50 Georgian students in higher education institutions (universities and higher schools) to continue studies in the following directions for undergraduate, master’s, integrated five year master’s and doctoral programs: STEM (science, technology, engineering and mathematics), life sciences, medical, sports and art fields.
• Competition applicantions and relevant documents (including those in foreign languages) shall be submitted at the electronic address - www.iec.gov.ge, through filling in the electronic application.
• LEPL International Center for Education, address: 7, Ingorokva Str., E-mail: info-iec@iec.gov.ge,  Hot-line: 2 40 02 02
LEPL International Center for Education has awarded 270 scholarships for the Georgian citizens willing to study abroad in order to obtain master and doctoral level degrees in 2014-2016. Some of them have already studied abroad, returned to the country and continue to realize obtained knowledge in their own country.