გორის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტში, რექტორთა საბჭო შეიკრიბა. სხდომას ტრადიციულად, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი ალექსანდრე ჯეჯელავა უძღვებოდა და მასში რექტორთა საბჭოს წევრი სახელმწიფო და კერძო უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებათა ხელმძღვანელები იღებდნენ მონაწილეობას.
სხდომაზე უცხოელი სტუდენტების მოზიდვის, უმაღლესი განათლების დაფინანსების სქემის შემუშავებასთან დაკავშირებულ საკითხებზე, ფაკულტეტების დაფინანსების ახალ პრინციპებზე, საგანმანათლებლო პროგრამების ქვოტებზე, საგანმანათლებლო პროგრამების აკრედიტაციის ვადებსა და სხვა მნიშვნელოვან თემებზე იმსჯელეს.
რექტორთა საბჭო წლის განმავლობაში რამდენჯერმე იკრიბება და ერთობლივად განიხილავს უმაღლესი განათლების განვითარების მიმართულებით არსებულ ყველა მნიშვნელოვან საკითხს, ხდება მოსაზრებების შეჯერება და მიიღება ერთობლივი გადაწყვეტილებები. ალექსანდრე ჯეჯელავას ინიციატივით, რექტორთა საბჭო ყოველ ჯერზე კონკრეტულ უმაღლეს სასწავლო დაწესებულებაში იმართება, რაც საშუალებას აძლევს საბჭოს წევრებს უშულოდ გაეცნონ სხვა უნივერსიტეტების სასწავლო გარემოს, მათი სწავლების მეთოდებს და გაიზიარონ გამოცდილებები.

NEXT MEETING OF THE RECTORS COUNCIL WAS HELD AT GORI UNIVERSITY
The Rectors Council was convened at Gori State University. The meeting was traditionally led by the Minister of Education and Science of Georgia Aleksandre Jejelava and participated by the heads of state and private higher education institutions being the members of the Rectors’ Council.
The issues related to attraction of foreign students, elaboration of higher education funding scheme, new principles of funding of faculties, educational programs quota, educational programs accreditation deadlines and other important topics were discussed at the meeting.
The Rectors Council meets several times during a year and discusses all the important issues concerning development of higher education, opinions are summerized and joint decisions are made. By the initiative of Aleksandre Jejelava, the Rectors Council is held at a particular higher education institution each time, enabling the members of the Council to get acquainted with the teaching environment of other universities, their teaching methods and to share experiences.