წარმატებული ქართულ-ესტონური პროექტი
ქობულეთის საზოგადოებრივ კოლეჯში "ახალი ტალღა" არაერთი საერთაშორისო პროექტი და გაცვლითი პროგრამა ხორციელდება. კოლეჯი წარმატებით თანამშრომლობს ესტონეთის რესპუბლიკის ქალაქ ვალგას პროფესიულ სასწავლებელთან.
ქართულ-ესტონული პროექტის ფარგლებში, ქობულეთს ვალგას მზარეულის სპეციალობის სტუდენტები და მასწავლებლები ეწვივნენ. ვიზიტის მიზანი ქართული სამზარეულოს, ტრადიციული ქართული კერძების გაცნობა და მათგან რამდენიმეს მომზადების შესწავლა იყო.
ვიზიტის პერიოდში ერთი დღე, ესტონურ სამზარეულოსაც დაეთმო. ქართველმა სტუდენტებმა რამდენიმე ესტონური კერძის მომზადება შეისწავლეს. ესტონელმა სტუმრებმა საქართველოს სხვადასხვა კუთხეც მოინახულეს და ქვეყნის კულტურასა და ტრადიციებს გაეცნენ.

Many international projects and exchange programs are implemented in Kobuleti Community College “Akhali Talga”. College successfully cooperates with Valga Vocational School of the Republic of Estonia.
Within the framework of Georgian-Estonian project Valga students and teachers specializing in cooking visited Kobuleti. The aim of the visit was to get familiar with the Georgian cuisine, traditional Georgian dishes and learn to cook some of them.
In the course of the visit one day was dedicated to Estonian cuisine. Georgian students learned to cook several Estonian dishes. Estonian students visited different regions of Georgia and got familiar with the culture and traditions of the country.