ელენეს განათლება 60 000 დოლარამდე ჯდება და მთლიან ხარჯს ამერიკული უნივერსიტეტი დაფარავს.
ეს მესამე შემთხვევაა, როდესაც კომაროვის სკოლის მოსწავლე მსოფლიოს ერთ-ერთ პრესტიჟულ უმაღლეს სასწავლებელში ირიცხება. გიორგი ცხადაძე და დიმიტრი ცხოვრებაძე უკვე მასაჩუსეტსის უნივერსიტეტის სტუდენტები არიან.
ელენე მაჩაიძემ TOEFL- ის ტესტში 120-დან 106 ქულა მიიღო; SAT -ის ტესტში, რომლის ქულასაც ამერიკული ელიტარული უნივერსიტეტები მიღების დროს დიდ ყურადღებას ანიჭებენ, 1600-დან 1490; SAT-ის მათემატიკის ტესტში 800-დან 800 და ფიზიკაში 800-იდან 770 ქულა მიიღო.
მასაჩუსეტსის ტექნოლოგიის ინსტიტუტი მსოფლიოს წამყვანი კვლევითი ინსტიტუტია მეცნიერებასა და ტექნოლოგიაში. ინსტიტუტი ცნობილია სხვა სფეროებითაც, მათ შორის, მენეჯმენტის, ეკონომიკის, ლინგვისტიკის, ფილოსოფიის მიმართულებით.

KOMAROV SCHOOL LEAVER ELENE MACHAIDZE ENROLLED IN MASSACHUSETTS INSTITUTE OF TECHNOLOGY (MIT)
This is the third case when Komarov School student enrols in one of the most prestigious higher educational institution. Giorgi Tskhadadze and Dimitri Tskhovrebadze are already students of Massachusetts University.
Elene Machaidze got 106 points out of 120 points in TOEFL test, 1490 points out of 1600 points in SAT test that prestigious American universities pay a lot of attention to, 800 points out of 800 in SAT mathematics test, 770 points out of 800 in physics.
Massachusetts Institute of Technology is world’s leading research institute in science and technology. Institute is famous for other fields as well like management, economics, linguistics, philosophy.