სამეცნიერო ფონდის სამეთვალყურეო საბჭოს სხდომა გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს შოთა რუსთაველის ეროვნულ სამეცნიერო ფონდში, 23-24 თებერვალს საერთაშორისო სამეთვალყურეო საბჭოს რიგით IV სხდომა იმართება. სხდომა საბჭოს წევრმა, საქართველოს ვიცე-პრემიერმა, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ გახსნა.
სამეთვალყურეო საბჭო არის ფონდის კოლეგიალური ორგანო, რომელიც წელიწადში ორჯერ იკრიბება და მართვის მიზნით, 6 თვის მანძილზე ფონდის მიერ გაწეულ საქმიანობას, სტრატეგიულ საკითხებსა და სამოქმედო გეგმას განიხილავს.
ორი დღის განმავლობაში ფონდის თანამშრომლები საბჭოს წევრებს წარუდგენენ: შემაჯამებელ ანგარიშს - მიღწევები, გამოწვევები და პრობლემები; სამეთვალყურეო საბჭოს რეკომენდაციების გათვალისწინებით განხორციელებულ ცვლილებებს; ახალ სტურუქტურას; საგრანტო კონკურსების განახლებულ პირობებს; ახალ საგრანტო კონკურსებსა და პროგრამებს (MG, SRNSF-DAAD და SRNSF-VW ერთობლივი საგრანტო კონკურსები); 2017 წლის კონკურსებს, ბიუჯეტსა და სხვა მნიშვნელოვან საკითხებს.

THE MEETING OF THE SUPERVISORY BOARD OF THE SCIENTIFIC FOUNDATION WAS HELD
On February 23-24, the IV Session of the International Supervisory Board was held at Shota Rustaveli National Science Foundation of the Ministry of Education and Science of Georgia. The member of the Board, the Vice Prime Minister of Georgia, the Minister of Education and Science Aleksandre Jejelava opened the meeting.
The Supervisory Board is the collegial body of the foundation, which meets twice a year and discusses the activities, strategic issues and action plan implemented by the Foundation during 6 months.
During two days, the employees of the foundation will submit to the Board members: summary report - achievements, challenges and problems; amendments made according to the recommendations of the Supervisory Board; new structure; renewed conditions of grant competitions; new grant competitions and programs (joint grant competitions of MG, SRNSF-DAAD and SRNSF-VW); contests, budgets and other important issues of 2017.