მოსწავლეებმა მათ მიერ განხორციელებული პროექტები წარმოადგინეს
სამოქალაქო განათლების პროგრამა „მომავლის თაობა“ მონაწილე მოსწავლეებმა, მათ მიერ განხორციელებული პროექტების ფოტოგამოფენა წარმოადგინეს. გამოფენა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა, აშშ-ის კონგრესის წევრების მეუღლეებმა, სამოქალაქო განათლების პროგრამის „მომავლის თაობა“ დირექტორმა, PH International საქართველოს ოფისის დირექტორმა და აშშ საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) წარმომადგენლებმა დაათვალიერეს.
სამოქალაქო განათლების პროგრამას „მომავლის თაობა“ ორგანიზაცია PH International აშშ საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) დაფინანსებითა და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით ახორციელებს.
სამოქალაქო განათლების პროგრამა „მომავლის თაობა“, 2014 წლის ოქტომბრიდან საქართველოს თერთმეტივე რეგიონის 480 სკოლაში ფუნქციონირებს და მას ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) დაფინანსებით ამერიკული ორგანიზაცია PH International-ი ახორციელებს. პროგრამას მხარს უჭერს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო. თბილისში პროგრამა 60 სკოლას მოიცავს, პროგრამის თბილისის რეგიონის პარტნიორი ორგანიზაციაა ფონდი „თბილისის მოზარდთა სახლი“.

PUPILS PRESENTED THE PROJECTS FULFILLED BY THEM
The pupils participating in the Civic Education Program “Future Generation” presented the photo exhibition of the projects fulfilled by them. Deputy Minister of Education and Science of Georgia Lia Gigauri, the spouses of US Congressmen, director of the Civic Education Program “Future Generation”, Director of Georgian Office of “PH International” and the representatives of the United States Agency for International Development (USAID) attended the exhibition.
The Civic Education Program “Future Generation” is carried out by the organization “PH International” through financing of United States Agency for International Development (USAID) and support of the Ministry of Education and Science of Georgia.
Civic Education Program “Future Generation” has been functioning in 480 schools of all eleven regions of Georgia since October 2014. The program includes 60 schools in Tbilisi and is carried out by the US organization “PH International” through financing of the United States Agency for International Development (USAID). The program is supported by the Ministry of Education and Science of Georgia. In Tbilisi the program comprises of 60 schools, the partner organization of the program is the foundation “Tbilisi Teens House” in Tbilisi region.