ჭიათურელი მოსწავლეების სპექტაკლის ჩვენება გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ინიციატივით, ყველა მოსწავლეს ექნება ხელოვნების სხვადასხვა დარგში საკუთარი ნიჭის გამოვლენის საშუალება. სკოლებში ამოქმედდება სახელოვნებო წრეები, ჩატარდება ხელოვნების საინტერესო გაკვეთილები ვინაიდან, მნიშვნელოვანია სკოლის მოსწავლეების  ხელოვნებით დაინტერესება და  მათი ჰარმონიულ განვითარება.
ახალი ინიციატივის ფარგლებში, განათლებისა და მეცნიერების  სამინისტრომ ორგანიზება გაუკეთა თეატრალურ ფესტივალს. ფესტივალის ფარგლებში, საჯარო და კერძო სკოლებს შესაძლებლობა ჰქონდათ დაედგათ სპექტაკლები ერთი ან რამდენიმე ქართული თანამედროვე ან კლასიკური ლიტერატურული ნაწარმოების  მიხედვით.   ფესტივალის ფარგლებში, 76 სპექტაკლი დაიდგა, მათგან კომისიამ  4 საუკეთესო შეარჩია. მათ შორის პირველი ადგილი   ჭიათურის პირველი საჯარო სკოლის სპექტაკლმა დაიკავა. გამარჯვებული სპექტაკლის ჩვენება და  მონაწილეთა დაჯილდოება დიპლომებით და კომპიუტერული ტექნიკისა და აქსესუარების სასაჩუქრე ბარათით ჭიათურის დრამატულ თეატრში გაიმართა.

CHIATURA PUPILS CONDUCTED THE PERFORMANCE
By initiative of the Ministry of Education and Science of Georgia, every pupil will be given an opportunity to reveal his/her talent in different fields of art. Artistic circles will be established in schools and interesting lessons of art will be conducted, as it is important for the school pupils to get interested in art and to develop harmoniously.
Within the framework of this new initiative, the Ministry of Education and Science organized the Theater Festival. Within the scope of the festival, public and private schools had the opportunity to conduct the performances according one or several Georgian modern or classical literary works. During this festival, 76 performances were staged; the commission selected 4 best of them. Among them the performance of Chiatura public school took the first place. The winner performance was staged and the participants were awarded with diplomas and gift cards of computer hardware and accessories at Chiatura Drama Theater.