საფრანგეთის სამაგისტრო სტიპენდიები
საფრანგეთის უნივერსიტეტი პარიზი-საკლეი (Université Paris-Saclay) აცხადებს საერთაშორისო სასტიპენდიო პროგრამას 2017-2018 აკადემიური წლისათვის მაგისტრატურის საფეხურზე.
განაცხადის გაკეთება შეუძლიათ როგორც ფრანგულენოვან, ისე ინგლისურენოვან სტუდენტებს. აღნიშნული სასტიპენდიო პროგრამა მოიცავს 45 მიმართულებს, რომელიც დაყოფილია 8 სკოლის მიმართულებით, ესენია:
1. ბიომრავალფეროვნება, სოფლისმეურნეობა და კვების მრეწველობა, საზოგადოება და გარემო (biodiversity, agriculture and food, society and the environment),
2. ბიოლოგია, მედიცინა და ფარმაცია (biology,medicine and pharmacy),
3. ინჟინერია, საინფორმაციო ტექნოლოგიები (engineering, information science and technology),
4. ფუნდამეტური მეცნიერებები(Basic sciences;),
5. სამართალი და პოლიტიკური მეცნიერებები (Law and Political Science)
6. ეკონომიკა, სოციალური მეცნიერებები და მართვა (economics,Social Sciences and Management),
7. ჰუმანიტარული მეცნიერებები (humanities)
8. სპორტის მეცნიერებები (Sports Sciences and Human Movement).
დამატებით ინფორმაციას გაეცანით მითითებულ ვებგვერდზე:https://www.universite-paris-saclay.fr/en/education/masters.
სტიპენდიის მოსაპოვებლად განაცხადის გაკეთება შეუძლიათ იმ სტუდენტებს, რომლებიც უნივერსიტეტიდან ელ.ფოსტის მეშვეობით მიიღებენ ოფიციალურ წერილს უნივერსიტეტში სამაგისტრო პროგრამაზე ჩარიცხვის შესახებ და ამავდროულად ნებართვას სტიპენდიაზე განაცხადის გაკეთებისა. სტიპენდია გაიცემა მხოლოდ იმ პირებზე, რომელიც სასტიპენდიო ჟიურის გადაწყვეტილებით მიიღებენ შეტყობინებას ელ.ფოსტის მეშვეობით დაფინანსების შესახებ. იხილეთ ვებ-გვერდი: https://www.universite-paris-saclay.fr/en/universite-paris-saclay-international-masters-scholarship-programme-academic-year-2017-2018
აღნიშნულ უნივერსიტეტში სამაგისტრო პროგრამაზე სტიპენდიის მოსაპოვებლად შერჩევა იყოფა 2 ეტაპად. საქართველოს მოქალაქეები განაცხადის გაკეთებას შეძლებენ მხოლოდ მეორე ეტაპზე, იხილეთ ვებ-გვერდი:https://www.universite-paris-saclay.fr/fr/formation/admission.

Master Degree Scholarships of France
French University - Université Paris-Saclay - announces the international scholarship program for the 2017-2018 academic years.
Both French and English students may eligible. This scholarship program includes 45 directions, that are divided into 8 schools:
1. Biodiversity, agriculture and food, society and the environment);
2. Biology, medicine and pharmacy;
3. Engineering, information science and technology;
4.  Basic sciences;
5. Law and Political Science;
6. Economics, Social Sciences and Management,
7. Humanities;
8. Sports Sciences and Human Movement.
For further information, please visit the web-site: https://www.universite-paris-saclay.fr/en/education/masters.
The students, who will receive an official letter on enrollment to the Master’s Degree Program and at the same time the permit on making the application to the scholarship via e-mail, can make the application on scholarship. Scholarship is issued only to individuals, who will receive notification via e-mail on the basis of the decision of the Scholarship Jury. Please, visit the web-site: https://www.universite-paris-saclay.fr/en/universite-paris-saclay-international-masters-scholarship-programme-academic-year-2017-2018
Selection for scholarship in the above University will be divided into two stages. The Georgian citizens will eligible to make application only on the second stage, please visit the web-site: https://www.universite-paris-saclay.fr/fr/formation/admission.