მინისტრმა მშობლებს დედის დღე პირადად მიულოცა
საქართველოს ვიცე-პრემიერი, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი ალექსანდრე ჯეჯელავა მშობელთა კლუბების წევრ, აქტიურ მშობლებს შეხვდა, დედის დღე პირადად მიულოცა და წარმატებები უსურვა მათ. შეხვედრაზე ალექსანდრე ჯეჯელავამ ხაზი გაუსვა სასკოლო ცხოვრებაში მშობელთა როლის მნიშვნელობას, ყველა მშობელს გააქტიურებისაკენ მოუწოდა და აღნიშნა, რომ სამინისტროს კარი მათთვის ყოველთვის ღიაა.
მშობლებმა თავის მხრივ, მინისტრს სკოლებთან თანამშრომლობის საკუთარი გამოცდილება გაუზიარეს, ისაუბრეს ამ მიმართულებით რა გამოწვევების წინაშე აღმოჩნდნენ და რით ეხმარებიან შვილებსა და სკოლებს.
ალექსანდრე ჯეჯელავას ინიციატივით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში პირველად, მოსაწავლეთა მშობლების მოსმენა და მათთან ერთად, პრობლემური საკითხების მოგვარება დაიწყო. პერიოდულად იმართება მშობლებთან სამუშაო ფორმატში შეხვედრები, სადაც მათ საშუალება აქვთ ისაუბრონ სასკოლო ცხოვრების როგორც დადებით ისე, პრობლემურ საკითხებზე, გამოთქვან საკუთარი მოსაზრებები, მიიღონ ინფორმაცია ზოგადი განათლების მიმართულებით არსებულ გამოწვევებსა და დაგეგმილ სიახლეებზე.
სამუშაო შეხვედრები მშობლებთან სისტემატიურად გაიმართება, ყველა მშობელს ექნება შესაძლებლობა მიიღოს მონაწილეობა და აქტიურად ჩაერთოს შვილების განათლების პროცესში.

The Minister Personally Congratulated the Parents with Mothers’ Day
Aleksandre Jejelava, Vice Prime Ministerof Georgia and the minister of Education and Science had a meeting with active parents, members of parents’ clubs to personally congratulate with the Mothers’ Day and wish them a lot of success in their lives. At the meeting, Aleksandre Jejelava emphasized the role and importance of parents involvement in the school life and called all parents for more engagement and activities. He also added the doors of the ministry are always open for them.
On their part, the parents shared with the minister the experience of cooperation with schools and talked about the challenges they are facing in this area. They also mentioned how they help their children and schools.
Under the initiative of Aleksandre Jejelava, for the first time, ministry of Education and Science started listening to the parents’ concerns and trying to find solutions together. Periodically, the work meetings are held with the parents to review positive as well as problematic developments, share opinions, obtain information about the current challenges and future plans in the area of general education.
Work meetings will be regularly held with parents where all parents will be given an opportunity to take part and play an active role in the education of their children.