როგორ გავხდე მანდატური
საგანმანათლებლო დაწესებულების მანდატურად შეიძლება დაინიშნოს ნასამართლობის არმქონე საქართველოს ქმედუნარიანი მოქალაქე, რომელსაც აქვს სრული ზოგადი განათლება, ფლობს სახელმწიფო ენას, სამსახურებრივი მოვალეობის შესასრულებლად აქვს შესაბამისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა და გავლილი აქვს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის ბრძანებით დამტკიცებული მოსამზადებელი კურსები, რომლებიც სწავლების სხვა კომპონენტებთან ერთად ითვალისწინებს მოსწავლის/სტუდენტის ასაკობრივი განვითარების კანონზომიერებებს და საგანმანათლებლო დაწესებულების მანდატურის პროფესიულ ვალდებულებებსა და ღირებულებებს.
მისამართი: თბილისის ალექსიძის ქ. N1, ვებგვერდი: www.mandaturi.gov.ge; ტელ: (032) 2 200 220 (3335)
სად შეიძლება ვნახო ინფორმაცია სსიპ საგანმანათლებლო დაწესებულების მანდატურის სამსახურში არსებული ვაკანსიების შესახებ?
ნებისმიერი განცხადება ვაკანტური პოზიციის შესახებ მანდატურის სამსახურის მიერ ცხადდება საჯარო ბიუროს ოფიციალურ ვებგვერდზე www.hr.gov.ge-ზე. დაინტერესების შემთხვევაში უნდა დარეგისტრირდეთ აღნიშნულ ვებგვერდზე და შეავსოთ აპლიკაცია.

HOW TO BECOME A RESOURCE OFFICER?
Any citizen of Georgia who is capable of work can be appointed as a resource officer at the educational institution provided that s/he has no criminal history, holds the general education diploma, speaks the state language, an adequate medical condition and has passed the training course approved by the Decree of the Minister of Education and Science. Among other components, this course also envisages child/student age-relevant development regularities and professional obligations/values of the resource officer.
Address: #1, Aleksidze Str., Tbilisi, web-site: www.mandaturi.gov.ge; Tel: (032) 2 200 220 (3335)
Where can I find information about job openings at LEPL Office of Resources Officers of Educational Institutions?
Any announcement about the vacancy at the Office of Resources Officers is published on the web-site: www.hr.gov.ge. The applicant shall register on the web-site and complete an application form.