რექტორთა საბჭო სამედიცინი უნივერსიტეტში შეიკრიბა
რექტორთა საბჭოს მორიგი სხდომა ამჯერად, თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტში გაიმართა და მას საქართველოს ვიცე-პრემიერი, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი ალექსანდრე ჯეჯელავა უძღვებოდა. სხდომაში რექტორთა საბჭოს წევრი სახელმწიფო და კერძო უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებათა ხელმძღვანელები და სხვა მოწვეული პირები მონაწილეობდნენ.
სხდომაზე განსახილველ თემებს შორის იყო საუნივერსიტეტო მხარდაჭერის პროგრამა, 2011-2012 წლებში აკრედიტებული პროგრამების განმეორებითი აკრედიტაციის საკითხები, აკადემიური პერსონალის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებასთან მიკუთვნების თემა, სამაგიტრო პროგრამების შესახებ მაგისტრატურის კითხვართან დაკავშირებული საკითხები და ,,განათლების ხარისხის განვითარების შესახებ“ საქართველოს კანონში შესატანი ცვლილებები.

Rectors Council held another regular meeting which this time took place at the Tbilisi State Medical University. The meeting was led by Aleksandre Jejelava, vice prime minister of Georgia, minister of Education and Science. The directors of state or private higher educational institutions who are the members of Rectors’ Board and many other invited guests participated in the session.
Among other issues, the session participants also reviewed the University Support Program, issues related to the repeated accreditation of programs accredited in 2011-2012, making academic personnel attached to higher educational institutions, issues related to the questionnaire about the master’s course and amendments to be made to the Georgian Law on Development of Education Quality