ინფორმატიკის ტურნირი
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს დაკვეთით “საინფორმაციო ტექნოლოგიების სწავლების და ინფორმატიკის ოლიმპიადების მხარდამჭერი ასოციაცია” საკუთარი დაფინანსებით ორგანიზებას უწევს ტურნირს ეროვნულ დონეზე ინფორმატიკაში და ასევე, აკომპლექტებს საქართველოს ეროვნულ ნაკრებს, რომელიც გაემგზავრება ინფორმატიკის საერთაშორისო ოლიმპიადაზე (IOI) ირანში.
ინფორმატიკის ტურნირში მონაწილეობის მისაღებად ცხადდება რეგისტრაცია დაუსწრებელ (ONLINE) ტურში მონაწილეობის მსურველთათვის. დეტალური ინფორმაციის სანახავად ეწვიეთ ვებგვერდს http://geoi.ge/
ტურნირში გამარჯვებული მოსწავლეები საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხრიდან დაჯილდოვდებიან შემდეგი პრიზებით:
• I ადგილი - 1000 ლარის ოდენობის კომპიუტერული ტექნიკისა და აქსესუარების სასაჩუქრე ბარათი;
• II ადგილი - 700 ლარის ოდენობის კომპიუტერული ტექნიკისა და აქსესუარების სასაჩუქრე ბარათი;
• III ადგილი - 500 ლარის ოდენობის კომპიუტერული ტექნიკისა და აქსესუარების სასაჩუქრე ბარათი;
• საუკეთესო ათეულებში გასული მოსწავლეები - 50 ლარის ოდენობის კომპიუტერული ტექნიკისა და აქსესუარების სასაჩუქრე ბარათი.

By the order of the Ministry of Education and Science of Georgia, “Information Technologies Training and Informatics Olympiad Supporting Association” shall organize the tournament at the national level at its own expenses and shall make the national team of Georgia, that will travel to the International Olympiad of Iran (IOI).
In order to participate in the informatics tournament, the registration will be announced for the applicants, who want to participate in the online tour. For detailed information, please visit: http://geoi.ge/
The winners of the tournament will be awarded by the Ministry of Education and Science of Georgia with the following prizes: