„ჯორჯიან უოთერ ენდ ფაუერთან“ თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
კომპანიის „ჯორჯიან უოთერ ენდ ფაუერ (GWP)“ ინიციატივით გამართული კამპანიის “დაზოგე წყალი” ფარგლებში, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმის მიზანია საქართველოში მიმდინარე განათლების რეფორმის განხორციელების ხელშეწყობა, წყლის მოხმარების ჩვევებთან დაკავშირებით მოსწავლეების ცნობიერების ამაღლება, გარემოსა და წყლის რესურსებზე ზრუნვის წახალისება და მასზე მავნე ზემოქმედების შემცირება.
საქართველოს განათლების ისტორიაში, ანალოგიური თანამშრომლობა უპრეცედენტოა და იგი არაერთ საინტერესო კონკურსსა და ღონისძიებას ითვალისწინებს, რაც მოსწავლეთა ცნობიერებას აამაღლებს, მათ ბუნების, წყლის რესურსების სიყვარულსა და მის გაფრთხილებას ასწავლის.
დოკუმენტზე ხელმოწერა 117-ე საჯარო სკოლაში გაიმართა, სადაც ასევე მოეწყო #დაზოგეწყალი უპრეცედენტო ეროვნული საგანმანათლებლო კამპანიის პრეზენტაცია, რომლის საპილოტე პროექტი ვარკეთილის რაიონის 16 სკოლაში 3 თვის განმავლობაში არასამთავრობო ორგანზიაცია „ეკოხედვასთან“ ერთად განხორციელდება. ღონისძიებაში მონაწილეობა დედაქალაქის მერმა და ბუნებრივი რესურსებისა და გარემოს დაცვის მინისტრმა მიიღეს.

A Memorandum of Cooperation was signed with “Georgian Water and Power” Company
A Memorandum of Cooperation was signed with the Ministry of Education and Science in the frames of “Save Water” campaign, organized by “Georgian Water and Power” Company.
The Memorandum aims at facilitating implementation of ongoing education reform in Georgia, raising students’ awareness on water usage habits, encouraging taking care of environment and water resources and reduction of deleterious effect on them.
This kind of cooperation is unprecedented. A great many contests and activities, which will raise students’ awareness, teach them love for nature, water resources and taking care of them are provided under this cooperation.
The aforementioned document was signed at public school No 117, where presentation of an unprecedented national education campaign “Save Water” was launched as well. Its pilot project was implemented at 16 schools in Varketili District in the course of three months alongside with the NGO “EkoVision”. Awarding ceremony for environment contest winner students was also held there. Tbilisi Mayor, Ministers of Agriculture and Environment and Natural Resources Protection respectively, participated in the activity.