ღია კარის დღე წინამძღვრიშვილის სახელობის კოლეჯში
დამამთავრებელი კლასების მოსწავლეები ილია წინამძღვრიშვილის სახელობის საზოგადოებრივ კოლეჯს ეწვივნენ  და ღია კარის დღის ღონისძიებაში მიიღეს მოანაწილეობა. მათ  კოლეჯი დაათვალიერეს და  ინფორმაცია მიიღეს პროფესიული განათლებისა და გადამზადების არსებული პროგრამების შესახებ.  ღონისძიების მთავარი მიზანი იყო საინტერესო კუთხით წარმოჩენილიყო პროფესიული განათლება და ხაზი გასმოდა აქ მიღებული უნარების სხვადასხვა სფეროში  დასაქმებისათვის გამოყენების რეალურ შესაძლებლობას.
ღია კარის დღე  პროფესიულ კოლეჯებში რეგისტრაციის კვირეულის ფარგლებში (27 მარტი - 8 აპრილი) ჩატარდა.
ღია კარის დღეზე მოსწავლეებს შეხვდნენ და სიტყვით მიმართეს  საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ ქეთევან ნატრიაშვილმა და  „ევროკავშირის დასაქმებისა და პროფესიული განათლების ტექნიკური დახმარების პროექტის“ (EUVEGE) ექსპერტმა მაიკლ ელენრიდერმა.
ილია წინამძღვრიშვილის სახელობის საზოგადოებრივი კოლეჯი მცხეთის მუნიციპალიტეტის სოფ. წინამძღვრიანთკარში მცხეთა-მთიანეთის რეგიონში პირველი პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებაა. სრულად რეაბილიტირებულმა დაწესებულებამ ფუნქციონირება 2016 წელს დაიწყო. ამჟამად, კოლეჯში აგრარული მიმართულების 3 პროგრამა ხორციელდება, მათ შორის, 2 სამუშაოზე დაფუძნებული (დუალური) მიდგომით. ძირითადად, კოლეჯი აგრარული მიმართულების საგანმანათლებლო პროგრამებზეა ორიენტირებული, თუმცა, სამომავლოდ, დაგეგმილია ტურიზმისა და საინჟინრო მიმართულების კვალიფიკაციების განვითარება, რეგიონის საჭიროებების გათვალისწინებით, რის შედეგადაც, ილია წინამძღვრიშვილის სახელობის საზოგადოებრივი კოლეჯი ცენტრალურ ადგილს დაიკავებს რეგიონის სოციო-ეკონომიკურ ცხოვრებაში.

Open Door Day at Tsinamsgvrishvili College
Upper grade children visited I. Tsinamzgvrishvili Public College and participated in the Open Door Day event. They toured around the college and received information about the vocational education and current training programs. The event aimed to promote the vocational education, show its benefits and to emphasize that there is a real chance to get a job in various sectors with knowledge and skills obtained at the college.
Open Door Day was conducted in the week of registrations in vocational colleges (March 27-April 8).
The children were met and addressed by Ketevan Natriashvili, deputy minister of Education and Science and Micheal Ellenrieder, expert of EU Technical Assistance to VET and Employment Reforms in Georgia (EUVEGE).
Ilya Tsinamzgvrishvili Public College is the first vocational education institution in Mtskheta-Mtianeti region, village Tsinamzgvraantkari. Fully rehabilitated college started functioning in 2016. Currently, the agricultural direction is carried out through three programs, including, via two work-based (dual) approaches. Agriculture is the main area for the college programs, however, in future, it is planned to develop tourism and engineering after which Ilya Tsinamzgvrishvili College will become a central and very important institution in the social-economic life of the region.