ხელბურთის ფედერაცია სპორტის მასწავლებლებს გადაამზადებს
მოზარდებში ჯანსაღი ცხოვრების უნარების განვითარების მხარდამჭერი პროექტის ფარგლებში, საქართველოს ხელბურთის ფედერაციამ, პირველად სპორტის ისტორიაში,  საჯარო სკოლების სპორტის პედაგოგებისათვის   ტრენინგის მოდული  შექმნა, რომლის პრეზენტაციაც თბილისის 161-ე საჯარო სკოლაში გაიმართა.
პრეზენტაციაზე მოსულ სხვადასხვა სკოლის სპორტის მასწავლებლებს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ლია გიგაური შეხვდა, ტრენინგების ახალ ციკლზე მათი მოსაზრებები მოისმინა და ის გეგმები გააცნო, რასაც სამინისტრო მოზარდებში სპორტის პოპულარიზაციის მიმართულებით გეგმავს.
161-ე  საჯარო სკოლაში შეკრებილ  სპორტის პედაგოგებს  სპორტული აღზრდის მეთოდოლოგიის ლიტერატურა გადაეცათ,  ხოლო მასპინძელ სკოლას -  ხელბურთის ბურთები. საქართველოს ხელბურთის ფედერაცია ტრენინგების კურსს ყველა რეგიონის სპორტის მასწავლებლებისთვის ჩაატარებს, ორგანიზებას გაუწევს როგორც შიდა ისე, რაიონულ სასკოლო სპორტულ აქტივობებს ხელბურთის ელემენტებით, რომელშიც მონაწილეობას ყველა დაინტერესებული მოსწავლე მიიღებს.

Handball Federation to Train Sport Teachers
Within the framework of the project to Support Development of Healthy Lifestyle Skills in Youth, for the first time in the sport history, Georgian Handball Federation created a training module for sport teachers of public schools. The presentation of the training module was held at Tbilisi No161 Public School.
The sport teachers from various schools attended the presentation and they were met by Lia Gigauri, deputy minister of Education and Science. The deputy minister listened to their concerns, opinions about the new cycle of trainings and introduced the plans elaborated by the Ministry for sport popularization among young people.
The sport teachers were handed with the methodological literature for sport training and the host school received handball balls. Georgian Handball Federation plans the training course for the sport teachers of all regions and also, to organize internal and district school sport activities with handball elements where all interested pupils will be able to participate.