საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო აგრძელებს საკონსულტაციო შეხვედრებს დაწყებითი საფეხურის სხვადასხვა საგნის სასკოლო სახელმძღვანელოების პოტენციურ ავტორებთან სახელმძღვანელოს მაკეტის ამავე საგნის სტანდარტთან შესაბამისობის საკითხებზე, რა დროსაც გეძლევათ შესაძლებლობა გაეცნოთ ეროვნულ სასწავლო გეგმაში განხორციელებულ სიახლეებს, მოისმინოთ მნიშვნელოვანი ინფორმაცია, დასვათ შეკითხვები და მიიღოთ შესაბამისი პასუხები საგნობრივი სპეციალისტებისაგან.
შეხვედრების მასპინძელია საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ეროვნული სასწავლო გეგმების დეპარტამენტი.
შეხვედრები გაიმართება საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში (მის.: უზნაძის N52), მე-2 სართული, შეხვედრების ოთახი N249.
დაინტერესებულმა პირებმა - სასკოლო სახელმძღვანელოების პოტენციურმა ავტორებმა, გთხოვთ, გაიაროთ წინასწარი რეგისტრაცია საკონსულტაციო დღეების შესაბამისად შემდეგ მისამართზე: http://mes.gov.ge/s/n9oBw

CONSULTATION MEETINGS WITH RESPECT TO DIFFERENT SUBJECT STANDARDS
The Ministry of Education and Science of Georgia continues consultation meetings with the potential authors of the textbooks of various subjects of primary level concerning the issues of compliance of the textbook model with the standard of the same subject, during which you will be able to review the news carried out in the national curriculum, to receive the important information, to ask questions and to get the answers from the subject specialists.
The meetings will be hosted by the National Curriculum Department of the Ministry of Education and Science of Georgia.
The meetings will be held at the Ministry of Education and Science of Georgia (Address: №52, Uznadze street, Tbilisi), 2nd floor, meeting room №249.
Interested applicants - potential authors of school textbooks are kindly asked to register according to the consultation days at the following address:  http://mes.gov.ge/s/n9oBw