შეხვედრა ინტეგრირებული კლასების მოსწავლეთა მშობლებთან
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ აუტიზმის შესახებ ინფორმაციის გავრცელების მსოფლიო დღესთან დაკავშირებით,   თბილისისა და რუსთავის საჯარო სკოლებში არსებული აუტისტური სპექტრის აშლილობის მქონე მოსწავლეების ინტეგრირებული კლასების  მშობლებს უმასპინძლა. 2017 წლის მონაცეემბით ინტეგრირებულ კლასებში 70 აუტისტური სპექტრის დარღვევის მქონე მოსწავლე იღებს დამატებით მომსახურებას მათი სასწავლო პროცესში ინტეგრაციის მიზნით.
შეხვედრაზე განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს წარმომადგენლებსა და მშობლებს შორის დიალოგი გაიმართა კლასის არსებულ მოდელზე, სასწავლო პროცესზე და გამოწვევებზე.
შეხვედრას ორგანიზება გაუწია განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ და საერთაშორისო ორგანიზაცია World Vision-მა.

The Ministry of Education and Science of Georgia hosted the parents of pupils of the integrated classes with autism spectrum disorder in Tbilisi and Rustavi public schools in relation to the World Autism Awareness Day. According to the data of 2017, 70 pupils with autism spectrum disorder get additional services in integrated classes for the purpose of their integration into the learning process.
At the meeting the representatives of the Ministry of Education and Science and the parents held a dialogue concerning the model of the classroom, the learning process and the challenges.
The meeting was organized by the Ministry of Education and Science and the International Organization - World Vision.