მინისტრი წნორის მესამე საჯარო სკოლას ეწვია
მინისტრი დაესწრო არასამთავრობო ორგანიზაციის ”ლამპარი 2009” პროექტის ”მომავალი თაობისათვის” ფარგლებში გამართულ  ღონისძიებას. პროექტის მიზანია ხელი შეუწყოს მოსწავლეების და მასწავლებლების სამოქალაქო აქტივობებს, განავითაროს მოსწავლეებში მოქალაქეობის გრძნობა, წაახალისოს მათი ინიციატივები, ხელი შეუწყოს სკოლაში სამოქალაქო ჩართულობისთვის საჭირო უნარ-ჩვევების გამომუშავებასა და მაქსიმალურად შინაარსიანი გახადოს მოსწავლეების თავისუფალი დროის ორგანიზება.
სკოლაში გაიმართა ”მოვიარე საქართველო” საზეიმო ღონისძიება, რომელზეც მოსწავლეებმა წარმოადგინეს საქართველოს კუთხეები ტრადიციული ჩაცმულობით, შესაბამისი ცეკვითა და სიმღერით, ასევე კუთხეებისათვის დამახასიათებელი სამზარეულოთი.
მინისტრი ასევე დაესწრო პროექტის ფარგლებში განხორციელებული საქმიანობებისა და შედეგების ამსახველ ფოტოგამოფენას კლუბ ”პატრიოტის” ოთახში, სადაც წარმოდგენილი იყო მასწავლებლების ტრენირების პროცესის ამსახველი  კადრები და ტრენინგზე  მათთვის გადაცემული მასალები, ასევე კადრები, რომლებიც ასახავს თუ როგორ  იყენებენ მასწავლებლები ახალ უნარ-ჩვევებს საგაკვეთილო პროცესში (ჯგუფური მუშაობა, თვალსაჩინოებების გამოყენება, პრეზენტაციები).
პროექტის ფარგლებში ჩამოყალიბებულმა სასკოლო კლუბებმა, ”პატრიოტი”  და ”ნერგები” მინისტრს მათ მიერ განხორციელბული და მომავლისთვის დაგეგმილი საქმიანობები გააცნეს.
არასამთავრობო ორგანიზაციამ ”ლამპარი 2009” პროექტი ”მომავალი თაობისათვის” სამოქალაქო ინსტიტუციონალიზმის განვითარების ფონდის დაფინანსების ფარგლებში განახორციელა.

The Minister Visited Tsnori Public School №3
The Minister of Education and Science, Dimitri Shahkini visited Tsnori public school №3 and attended the event, organized by the NGO “Lampari 2009” in the framework of the project For Future Generation. The goal of this project is to support the children’s and the teachers’  civil activities, to develop the sense of duty towards country in the schoolchildren, stimulate their initiatives, as well as support the development of the general abilities for civil engagement at schools and make the children’s free time maximally interesting.
The schoolchildren represented different regions of Georgia with the traditional clothes, dances and songs and typical cuisine at the event Walking around Georgia.
The Minister also attended the photo exhibition, reflecting the activities of the project and the newly established clubs at Patriot room.  Teachers’ training process, awarded materials and the photos reflecting the teachers’ general abilities in the studying process (group working, presentations, etc.) were presented at the exhibition.
The school clubs ‘’Patriot” and “Nergebi”, being established in the framework of the project, introduced the implemented and the planned activities to the Minister.