პროფესიულ კოლეჯში „მოდუსი“ რეგისტრაცია მიმდინარეობს
რუსთავის პროფესიული კოლეჯი „მოდუსი“ პროფესიულ პროგრამებზე მსურველთა მიღებისთვის ემზადება. რეგისტრაციის პროცესს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ნატრიაშვილი და მინისტრის მოადგილე ლია გიგაური დაესწრნენ, ისინი ასევე შეხვდნენ ღია კარის დღეზე მოსულ სკოლის მოსწავლეებს. ქეთევან ნატრიაშვილმა აქვე დააანონსა, რომ სამინისტრო მიმდინარე წლის მაისიდინ იწყებს  კოლეჯის სრულ რეაბილიტაციას.
შრომის ბაზრის მოთხოვნის შესაბამის ცოდნასა და უნარებს  პროფესიული კოლეჯი „მოდუსი“ ყოველწლიურად რამდენიმე ასეულ სტუდენტს აძლევს.  კურსდამთავრებულთა დასაქმების მაჩვენებელი კი, 60%-ია.
განახლებული სასწავლო პროგრამებით, „მოდუსში“ სტუდენტები 15 სპეციალობას ეუფლებიან. სასწავლებელი აქტიურად თანამშრომლობს კურსდამთავრებულთა პოტენციურ დამსაქმებლებთანაც,  ”მოდუსში” მსურველები  შემდეგ მოთხოვნად პროფესიებზე შეძლებენ სწავლას: სავალი ნაწილის ტექნიკოსი, ძრავის შემკეთებელი, ნივთიერებებისა და მასალების ქიმიური ანალიზის ლაბორანტი, მდნობელი, შემდუღებელი, მღებავი, ზეინკალ-სანტექნიკოსი, ელექტრონული და ციფრული ხელსაწყოების დიაგნოსტიკოს-შემკეთებელი, ელექტროამძრავისა და ელექტრომომმარაგებელი დანადგარების ოსტატი, ინფორმაციული ტექნოლოგი, ოფისის მენეჯერი (მდივან-რეფერენტი), ბუღალტერი, მასაჟისტი, მკერავი. საგაზაფხულო მიღებაზე რეგისტრაციას მსურველები 8 აპრილის ჩათვლით შეძლებენ.

Rustavi Vocational College “Modus” is preparing for acceptance of the applicants at the professional programs. First Deputy Minister of Education and Science Ketevan Natriashvili and Deputy Minister Lia Gigauri attended the registration process; they also met with the schoolchildren attending the open day. Ketevan Natriashvili also confirmed that the Ministry is going to start full rehabilitation of the college from May, 2017.
Vocational College “Modus” provides hundreds of students with knowledge and skills complying with the requirements of the labor market annually. Graduates employment index is 60%.
Together with updated educational programs, the students study 15 specialties in “Modus”. The college actively cooperates with the potential employers of the graduates, in “Modus” the applicants will be able to study the following highly-demanded professions: technician of the carriageway, engine repairman, laboratory assistant for substances and materials chemical analysis, caster, welder, painter, metal plumber, diagnostician – repairman of electronic and digital devices, electric engine and electric supply equipment master, information technologist, office manager (secretary), accountant, massage therapist, tailor. Applicants may register on spring admittance until April 8, 2017.