ქართველი პროფესორის საერთაშორისო აღიარება
თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის პროფესორმა და ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტის ნევროლოგიის ასოცირებულმა პროფესორმა, ზურაბ ნადარეიშვილმა, სამეცნიერო კვლევის ჩასატარებლად, აშშ ჯანმრთელობის ეროვნული ინსტიტუტის ფოგარტის საერთაშორისო ცენტრის გრანტი მოიპოვა.
ქართველი მეცნიერი ამჟამად, ჯონს ჰოპკინსის ჰოსპიტალის (აშშ) ინსულტის ცენტრს ხელმძღვანელობს და პარალელურად, ქართველ მეცნიერებთან ერთად, შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ დაფინანსებულ მნიშვნელოვან კვლევაზე მუშაობს.
ზურაბ ნადარეიშვილი, ქართველ მეცნიერებთან ერთად, არის საერთაშორისო წამყვან სამედიცინო ჟურნალებში გამოქვეყნებული 25 სამეცნიერო ნაშრომის ავტორი, იგი აქტიურ პედაგოგიურ მოღვაწეობასაც ეწევა.
ამერიკის ნევროლოგიისა და ფსიქიატრიის საბჭოს სერტიფიცირებული დიპლომანტი, ამერიკის ჯანმრთელობის დეპარტამენტის ჯილდოს მფლობელი, ჯონს ჰოპკინსის სამედიცინო სისტემის საუკეთესო ექიმ-კონსულტანტად აღიარებული ზურაბ ნადარეიშვილი, სისტემატიურად ჩამოდის სამშობლოში ქართველ პაციენტებთან შესახვედრად, ხოლო ამერიკაში, საქართველოდან ჩასული კოლეგების, მეცნიერების, სტუდენტების კეთილი მასპინძელია.

INTERNATIONAL RECOGNITION OF GEORGIAN PROFESSOR
Professor of Tbilisi State Medical University and Associated Professor of Neurology of George Washington University Zurab Nadareishvili was awarded United States National Institute of Health Fogarty International Center grant for scientific research.
The Georgian scientist currently manages Johns Hopkins Hospital (USA) Stroke Center and at the same time works on important research financed by Shota Rustaveli National Science Foundation together with other Georgian scientists.
Zurab Nadareishvili along with other Georgian scientists is author of 25 scientific works published in leading medical journals. He is also engaged in active pedagogical activity.
Zurab Nadareishvili, certified winner of American Board of Psychiatry and Neurology award, holder of U.S. Department of Health prize, top Johns Hopkins Hospital doctor-consultant, often comes to Georgia to meet with Georgian patients and also hosts colleagues, scientists and students from Georgia visiting the USA.