ქალაქ დუბაიში სამდღიანი საერთაშორისო საგანმანათლებლო გამოფენა დასრულდა. გამოფენაზე, მსოფლიოს წამყვანი უნივერსიტეტების გვერდით, ღირსეული ადგილი ქართულ უნივერსიტეტბსაც ეკავა. პროექტით "ვისწავლოთ საქართველოში" პირველი გასვლა საერთაშორისო ფორუმზე, წარმატებული აღმოჩნდა. ქართული სტენდი, შეთავაზებული პროგრამები დამთვალიერებელთა დიდ ინტერესს იწვევდა. შესაბამისად, სამი დღის განმავლობაში, სახელმწიფო და კერძო უნივერსიტეტების უცხოენოვან პროგრამებზე 600-მდე უცხოელი დარეგისტრირდა, არაერთი აგენტი დაინტერესდა ქართულ უნივერსიტეტებთან თანამშრომლობით, რამდენიმე მემორანდუმზე იქვე განხორციელდა ხელმოწერა.
მომდევნო ეტაპზე მოლაპარაკებები აგენტებთან და თითოეულ აპლიკანტთან ინდივიდუალურად გაგრძელდება და ბევრი დარეგისტრირებული უცხოელი ქართული უნივერსიტეტების რეალური სტუდენტი გახდება.
გამოფენაში საქართველოს მონაწილეობამ ნათლად აჩვენა, რომ აუცილებელია ანალოგიურ საერთაშორისო საგანმანათლებლო ღონისძიებებში ჩართვა, ეს არის საუკეთესო საშუალება ჩვენი ქვეყნის საგანმანათლებლო სისტემის ცნობადობის გაზრდის, უცხოელი სტუდენტებისა და უცხოური ინვესტიციების მოზიდვის.

SUCCESSSFUL PRESENTATION OF THE PROJECT “STUDY IN GEORGIA”
Three-day international educational exhibition is over in Dubai. At the exhibition, the dignified place was held by the Georgian universities next to the world’s leading universities. First participation in the international forum with the project “Study in Georgia” turned out to be successful. The Georgian stand and the offered programs were of great interest of the visitors. Accordingly, during three days, about 600 foreigners were registered on foreign language programs of state and private universities, and many agents became interested in cooperation with the Georgian universities, several memorandums were signed.
At the next stage, negotiations will continue individually with the agents and each applicant and many registered foreigner will become the real students of the Georgian universities.
Georgia’s participation in the exhibition clearly demonstrated that it is necessary to get involved in similar international educational activities; it is the best way to increase awareness of our country’s educational system, attract foreign students and investments.