კოლუმბიის მთავრობის სტიპენდიები
კოლუმბიის მთავრობა სთავაზობს უცხოელ მოქალაქეებს სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამებს კოლუმბიის უნივერსიტეტებში 2017 აკადემიური წლის მეორე სემესტრისთვის. სტიპენდია მოიცავს ჩარიცხვის ხარჯებს, ყოველთვიურ სტიპენდიას, სამედიცინო დაზღვევას, პირველადი მოწყობის ხარჯებს, წიგნებს და ვიზის ღირებულებას.
ეს ინიციატივა მიმართულია უცხოელი პროფესიონალებისთვის, რომელთა ასაკი 50 წელზე ნაკლებია და აქვთ მინიმუმ ერთწლიანი პროფესიული გამოცდილება საკუთარ სწავლების სფეროში. აუცილებელია ესპანური ენის ფლობა, ვინაიდან შემოთავაზებული აკადემიური პროგრამები წარიმართება ესპანურ ენაზე.
მოთხოვნებისა და პირობების ნახვა შესაძლებელია შემდეგ ბმულზე: http://ow.ly/LaLz30aja2Q
რაიმე დამატებითი სახის მოთხოვნის ან ინფორმაციისათვის, ასპირანტებს შუძლიათ გამოიყენონ ელექტრონული საფოსტო მისამართი: vqueruz@icetex.gov.co

The Colombian Government offers Master and Doctoral degree programs to foreign citizens for the second semester of the 2017 academic year in the University of Columbia. Scholarship shall include enrollment costs, monthly scholarships, medical insurance, primary care expenses, books and visa costs.
This initiative is applies to the foreign professionals under the age of 50, who have at least one year professional experience in the field of their own study. Knowledge of Spanish language is mandatory, because the proposed academic programs will be carried out in Spanish.
For requirements and terms, please visit the link: http://ow.ly/LaLz30aja2Q
For any further request or information, postgraduates may use e-mail address: