პროფესიული განათლების ჰაკათონში გამარჯვებული პროექტი „ჭკვიანი დაფა“, კოლეჯის „სპექტრი“ სტუდენტის, არჩილ გობეჯიშვილის გუნდმა (''etemal'') შექმნა. დაფა სრულ ინფორმაციას იძლევა საქართველოს რეგიონებზე, ისტორიაზე, ფლორასა და ფაუნაზე, გეოგრაფიაზე, ტურისტულ მარშრუტებსა და ღირსშესანიშნაობებზე.
დაფა დამზადებულია სხვადასხვა ძვირფასი ხის ჯიშებისგან და დაყოფილია საქართველოს თერთმეტ რეგიონად და 68 რაიონად, ზუსტად ისე, როგორც საქართველოს რუკაზეა მოცემული. დაფასთან ადაპტირებულია აპლიკაციის დემო ვერსია, სადაც ინტეგრირებულია ყველა საჭირო ინფორმაცია. „ჭკვიანი დაფა“ დაინტერესებულ პირს ხმოვან რეჟიმში აწვდის აპლიკაციაში მოთხოვნილ ნებისმიერ ინფორმაციას კონკრეტულ რაიონზე.
„ ჩვენ, ვფიქრობთ ეს პროექტი მალე გახდება ცნობილი და ამაზე გაჩერებას არ ვაპირებთ, იგივე პრინციპით ვგეგმავთ „ჭკვიან დაფაზე“ გავაკეთოთ, როგორც მსოფლიო კონტინენტების რუკები, ასევე მენდელეევის ტაბულა, ანატომია, სახალისო მათემატიკა, იგავები, ზღაპრები და სხვა საინტერესო პროგრამები. ვფიქრობთ, „ჭკვიანი დაფა“ მიმზიდველი იქნება, როგორც საგანმანათლებლო დაწესებულებებისათვის, ასევე ოჯახებისთვის და ტურისტული ცენტრებისთვის“ - განაცხადა არჩილ გობეჯიშვილმა.

Hackatone Winner Project
The project winning the vocational education hackaton “Smart Board” was created by the team of Archil Gobejishvili (“Etemal”), the student of college “Spectrum”. The board provides full information about regions, history, flora and fauna, geography, tourist routes and sightseeing of Georgia.
The board is made of various precious wood species and is divided into eleven areas and 68 regions of Georgia, exactly as on the map of Georgia. Demo version of the application is adapted to the board, where all the necessary information is integrated. The “Smart board” provides a person with all kind of information about particular region, requested in the application in voice mode.
“We think this project will become famous very soon and we are not going to stop on it, we are planning to make the maps of the world continents as well as the Mendeleev table, anatomy, fun mathematics, fables, fairy tales and other interesting programs on the “Smart board”. We think the “Smart board” will be attractive for educational institutions, as well as for families and tourist centers,” - said Archil Gobejishvili.