მათემატიკური კონკურსი
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით საინფორმაციო ტექნოლოგიების ცენტრი მზიური ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტთან და მოსწავლე-ახალგაზრდობის ეროვნულ სასახლესთან  ერთად ატარებს მათემატიკურ კონკურსს - „იმედი ხვალის-2017“
• მონაწილეები ორ ასაკობრივ ჯგუფად იყოფიან: „უფროსი ასაკი“ – V და VI კლასები, „უმცროსი ასაკი“ – III და IV კლასები.
• შეჯიბრება ტარდება ორ ტურად. მეორე ტურში მონაწილეობენ პირველ ტურში გამარჯვებულები.
• ორივე ტურში მონაწილეს ეძლევა 5 ამოცანა და დრო 2 საათი.
• ამოცანებისა და ამოხსნების შეფასების ნიმუშებად გამოდგება მზიურის მათემატიკური ინტერნეტშეჯიბრისა და კონკურსი “იმედი ხვალის” ამოცანები.  ინტერნეტშეჯიბრისა და კონკურსის ვებმისამართებია http://concurs.mziuri.ge და http://imedi.mziuri.ge
• ინტერნეტშეჯიბრი კონკურსისათვის მოსამზადებელი ერთგვარი „დაუსწრებელი სკოლაა“, 2006 წლიდან ტარდება და მის ვებგვერდზე მუდმივად ჩანს უკანასკნელი გავლილი 8-12 ტურის ანგარიში (მონაწილეთა შედეგები და ამოცანები ამოხსნებით).
ჩატარების თარიღი: პირველი ტური – 4 ივნისი. მეორე ტურისა და დაჯილდოების ცერემონიის თარიღებს გაცნობებთ პირველი ტურის შემდეგ.
რეგისტრაციის ვადა: რეგისტრაცია დაწყებულია და მთავრდება 3 ივნისის 15 საათზე.
რეგისტრაციისა და დაწვრილებითი ცნობებისათვის  მოგვმართეთ მისამართზე: თბილისი, თამარ მეფის გამზირი 14, მესამე სართული.

Aim of the competition: To find children with special mathematical talent at the early age.
The winners will be awarded with certificates, first, second and third degree diplomas and valuable gifts.
Regulations of conducting:
Date: First round - June 4. The second round and award ceremony dates will be announced after the first round.
Registration deadline: Registration has already started and will end on June 3, 3:00 p.m.
Registration is required for participation in the competition. During registration, the participants will specify the venue and time of competition.
Registration is available both individually and in group - according to the form attached by the schools (softcopy or hardcopy).
Preferably, a contact person should be assigned in schools for coordination with the competition organizers.
For registration and detailed information please call or apply us at the address: 14, Tamar Mepe Ave., third floor, Tbilisi