წარმატებულ სკოლებთან თანამშრომლობა სწავლის ხარისხის ამაღლებისთვის
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო საჯარო სკოლების გაძლიერებისა და მათ შორის პარტნიორობის ხელშეწყობის მიზნით, ახალ პროექტს იწყებს. პროექტი გულისხმობს სკოლებს შორის ფართო ფორმატის კომპლექსურ თანამშრომლობას, რომელიც მოიცავს როგორც ინფრასტრუქტურული რესურსით ერთობლივი სარგებლობის უფლებას, ისე, საგანმანათლებლო პროგრამების დანერგვაში მხარდაჭერას, პედაგოგების გაცვლით პროგრამებში ჩართვას, საგანმანათლებლო რესურსების გაზიარების მიმართულებით თანამშრომლობას და სხვ.
პროექტის ფარგლებში, თანამშრომლობის პირველი მემორანდუმი თბილისის 1 ექსპერიმენტულ სკოლასა და 162-ე საჯარო სკოლას შორის გაფორმდა. მემორანდუმის ფარგლებში, პირველი ექსპერიმენტული სკოლა გაუზიარებს თავის ცოდნასა და გამოცდილებას 162-ე საჯარო სკოლას, მიაწოდებს ინფორმაციას პირველი ექსპერიმენტული სკოლის პროგრამების თაობაზე და ხელს შეუწყობს 162-ე საჯარო სკოლას მსგავსი პროგრამების დანერგვაში, სკოლის შესაბამისი კადრებისათვის თავისი ცოდნისა და გამოცდილების გაზიარების გზით.

Cooperation with successful schools for improvement of quality of Teaching
The Ministry of Education and Science of Georgia starts new project for the purpose to strengthen the public schools and to facilitate partnership between them. The project implies wide, complex cooperation between schools, including the right to joint use of infrastructural resources, as well as supporting implementation of educational programs, inclusion of teacher in the exchange programs, cooperation in sharing of education resources, etc.
Within the framework of the project, the first Memorandum of Cooperation was signed by and between Tbilisi Experimental School №1 and the Public School №162. Within the framework of this Memorandum, the Experimental School №1 will share its knowledge and experience with the Public School №162, provide information about the programs of the Experimental School №1 and facilitate the Public School №162 in implementation of similar programs through sharing of knowledge and experience with the relevant school staff.