შეხვედრა ევროპის ფონდის წარმომადგენლებთან
ევროპის ფონდისა და კავკასიის კვლევითი რესურსების ცენტრის მეურვეთა საბჭოს წევრები საქართველოს ვიცე-პრემიერს, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრს ალექსანდრე ჯეჯელავას შეხვდნენ და სამინისტროს მიერ განხორციელებულ სიახლეებსა და სამომავლო გეგმებს გაეცნენ. დელეგაციის შემადგენლობაში იყვნენ - მეურვეთა საბჭოს თავმჯდომარე დევიდ ლი, გერმანელი დიპლომატი დიტერ ბოდენი, მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის მისიის ყოფილი ხელმძღვანელი მერი შიანი და სხვ.
დღეისათვის ევროპის ფონდს 20 მილიონ აშშ დოლარზე მეტი აქვს დაბანდებული საქართველოში გრანტებისა და ტექნიკური მხარდაჭერის პროგრამების სახით, ევროპის ფონდის ახალგაზრდების ინტეგრაციის პროგრამა ფონდის ერთ-ერთი წამყვანი პროგრამაა, რომელიც მიზნად ისახავს ახალგაზრდების სამოქალაქო ჩართულობისა და მოხალისეობის გაზრდას, ადგილობრივ თემებში არსებული საჭიროებების მოსაგვარებლად.
კავკასიის კვლევითი რესურსების ცენტრს კვლევითი საქმიანობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს და დღემდე, 130-ზე მეტი კვლევა აქვს ჩატარებული სამი ქვეყნის მასშტაბით (აზერბაიჯანი, სომხეთი, საქართველო) სოციალურ, პოლიტიკურ და ეკონომიკურ საკითხებზე, მათ შორის, კვლევები ახალგაზრდების სამოქალაქო ჩართულობის, მოზარდთა კეთილდღეობის და სკოლებში სამოქალაქო განათლების სწავლების შესახებ.

Meeting with the Representatives of the European Foundation
The members of the Board of Trustees of European Foundation and Caucasus Research Resource Center (CRRC) met with the Vice Prime Minister of Georgia, Minister of Education and Science Aleksandre Jejelava and got acquainted with the performed innovations and future plans of the Ministry. The delegation consisted of Chairman of the Board of Trustees David Lee, German diplomat Dieter Boden, former head of the mission of the International Organization for Migration Mary Shian and others.
Today, the European Foundation has invested more than 20 million USD in the form of grants and technical support programs in Georgia, the Youth Integration Program of the European Foundation is one of its leading programs aimed at increase of civic engagement and volunteering among young people to address the needs of local communities.
The Caucasus Research Resource Center has years of experience of research activities and has conducted more than 130 researches on social, political and economic issues across the three countries (Azerbaijan, Armenia, Georgia), including research on civic engagement of young people, youth welfare and teaching of civic education in schools.