განათლების საერთაშორისო ცენტრს, კამპუს ფრანსსა და საქართველოში საფრანგეთის საელჩოს შორის გაფორმებული მემორანდუმის ფარგლებში, სასტიპენდიო კონკურსში გამარჯვებული საქართველოს 15-მდე მოქალაქე სწავლას საფრანგეთში, სამაგისტრო პროგრამაზე გააგრძელებს. პროგრამა ითვალისწინებს როგორც სწავლის საფასურის, ასევე საფრანგეთში ცხოვრებისათვის საჭირო ხარჯების ანაზღაურებას.
აღსანიშნავია, რომ ქართულ-ფრანგული სასტიპენდიო პროგრამის ფარგლებში, 2016-17 სასწავლო წლის მანძილზე, საქართველოს 16 მოქალაქე უკვე დაფინანსდა და საფრანგეთში სამაგისტრო პროგრამებზე სწავლობს.
განათლების საერთაშორისო ცენტრმა 2014-2017 წლებში კონკურსის წესით სხვადასხვა სასტიპენდიო პროგრამების ფარგლებში, საქართველოს 341 მოქალაქე დააფინანსა საზღვარგარეთ განათლების მისაღებად.

Within the framework of the memorandum signed between the Center of International Education, Campus France and the Embassy of France in Georgia, up to 15 citizens of Georgia winning the scholarship contest will continue their studies in France on Master’s degree. The program envisages compensation of the costs of learning, as well as accommodation in France.
It should be noted that within the framework of the Georgian-French scholarship program, in the course of the 2016-17 academic years, 16 Georgians were already financed and are studying the Master’s programs in France.
The Center of International Education has funded 341 citizens of Georgia for education abroad under the various scholarship programs in 2014-2017 years.