გლობალური პროგრამა „ჯანმრთელი ბავშვები“
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო მხიარული სტარტების ეროვნულ ფედერაციასთან ერთად, გლობალური პროგრამის „ჯანმრთელი ბავშვების“ ფარგლებში, ახორციელებს პროექტს „მხიარული გაკვეთილები კვებაზე“.  პროექტის მიზანია ხელი შეუწყოს სასკოლო ასაკის ბავშვებში ჯანსაღი ცხოვრების წესის დანერგვას, პოპულარიზაცია გაუწიოს ჯანსაღი კვების, ჰიგიენის, ფიზიკური აქტივობის მნიშვნელობას სხვ.
პროექტის ფარგლებში შემუშავებული მასალა უფასოდ გადაეცემა ყველა ბენეფიციარს, კერძოდ: სახელმძღვანელოები II და III კლასის მოსწავლეებისთვის, რომლებიც მოიცავს გაკვეთილებს, ვიქტორინებსა და სავარჯიშოებს ჯანსაღი ცხოვრების წესის შესახებ;  მეთოდური სახელმძღვანელო II და III კლასის დამრიგებლებისთვის, რომელიც მოიცავს ინფორმაციას გაკვეთილებისა და ვიქტორინების ჩატარების შესახებ; ასევე ვიზუალური, შემეცნებითი მასალა გადაეცემა მშობლებს.
პროექტის ფარგლებში ყოველწლიურად ტარდება ტრენინგები პედაგოგებისთვის, პროგრამის მიმდინარეობის მონიტორინგი, მცირემასშტაბიანი კვლევა მოსწავლეთა და მშობელთა ცოდნის დონის შესაფასებლად ჯანსაღი ცხოვრების წესის პრინციპებზე.

Global Program “Healthy Children”
The Ministry of Education and Science of Georgia, together with the National Federation of Funny Starts is implementing the project “Funny Lessons about Nutrition” within the framework of the global program “Healthy Children”. The aim of the project is to promote introduction of healthy lifestyle in the children of school age, to popularize the importance of healthy nutrition, hygiene, physical activity, etc.
The material developed within the project will be distributed among all beneficiaries free of charge, namely: the textbooks for pupils of II and III grades, including lessons, quizzes and exercises about healthy lifestyle; methodical guidelines for the mentors of II and III grades, including information about the lessons and quizzes; as well as visual, cognitive material will be delivered to parents.
The project stipulates annual trainings for teachers, monitoring of program progress, small scale research for assessment of the level of knowledge of pupils and parents about the principles of healthy lifestyle.