გერმანიის ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების ფედერალური მინისტრის ვიზიტი
საქართველოს ვიცე-პრემიერი, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი ალექსანდრე ჯეჯელავა თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში გერმანიის ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების ფედერალურ მინისტრს, გერდ მიულერს დახვდა.
მინისტრი თბილისში საქართველო-გერმანიას შორის განვითარების სფეროში თანამშრომლობის 25 წლის იუბილესთან დაკავშირებით ჩამოვიდა და საქართველოს პრემიერ-მინისტრ გიორგი კვირიკაშვილთან ერთად, განვითარების სფეროში თანამშრომლობის საკითხებს განიხილავს.
გერდ მიულერი, შეხვედრას გამართავს ასევე ვიცე-პრემიერებთან, რის შემდეგაც ის პროფესიულ კოლეჯ „სპექტრს“ დათვალიერებს, რომელიც გერმანული მხარე დიდი ხანია თანამშრომლობს. ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების ფედერალური მინისტრი კოლეჯში ახალ პროგრამას „კერძო სექტორის განვითარება და პროფესიული განათლება სამხრეთ კავკასიაში“ ოფიციალურად გახსნის, რომელიც გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ) მიერ ხორციელდება.​

Vice Prime Minister of Georgia, Minister of Education and Science Aleksandre Jejelava met the Federal Minister for Economic Cooperation and Development of Germany Gerd Müller at the airport.
The Minister arrived in Tbilisi on the 25th anniversary of cooperation between Georgia and Germany in the field of development and will discuss the issues of cooperation in the field of development with the Prime Minister of Georgia Giorgi Kvirikashvili.
Gerd Müller will hold a meeting with Vice Prime Ministers, after which he will visit the vocational college “Spectrum”, which has been cooperating with the German side for a long time. The Federal Minister of Economic Cooperation and Development will officially open a new program “Private Sector Development and Vocational Education in the South Caucasus” in the college, implemented by the German Society for International Cooperation (GIZ).